Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 11. týždni

Zásahy hliadok MsP v týždni od 10. marca do 16. marca 2008
 

 
 

Niektorí motoristi stále jazdia po pamäti

V priebehu jedenásteho kalendárneho týždňa sa do štatistík mestskej polície dostalo 1935 nových udalostí. Medzi nimi bolo aj 196 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými ale na druhej strane bolo napríklad 770 priestupkov, ktoré majú na svedomí motoristi nerešpektovaním pravidiel bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Päť  prípadov sa týkalo zaparkovania motorového vozidla na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov. V oblasti porušení zásad verejného poriadku zistili hliadky mestskej polície 61 priestupkov, trávnaté plochy si za parkovisko pre svoje motorové vozidlo zvolilo 264 vodičov.

V zóne s dopravným obmedzením sa v priebehu týždňa stalo 201 priestupkov a v pešej zóne ich zistili hliadky 26. Alkoholické nápoje na verejných priestranstvách napriek zákazu ich konzumácie so doprialo 90 priestupcov a prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli deväťkrát.

Kontroly medzi bratislavskými taxikármi odhalili v ich radoch 15 porušení. Do štatistiky prispelo aj 38 priestupcov, ktorí nerešpektovali platné všeobecne záväzné nariadenia týkajúce sa podmienok chovu domácich zvierat.

Štatistika mestskej polície za uplynulý týždeň ďalej prezrádza, že blokovacie zariadenia na kolesá nesprávne parkujúcich vozidiel použili mestskí policajti v 454 prípadoch a vozidlá priestupcov boli odtiahnuté 208 krát. Najviac priestupkov sa stalo na Rajeckej ulici a to 58. Táto ulica je od 1.marca zjednosmernená a mnohí vodiči si na to stále ešte nezvykli. Jazdia po pamäti a to v protismere.

Ulakomili sa na plastový kontajner

Plastový kontajner na komunálny odpad sa zapáčil dvom zlodejom na  Klincovej ulici. Hlavnými aktérmi tejto krádeže už okrem spomínaného kontajnera bolo dvaja muži vo veku 34 a 42 rokov zo Záhorskej Vsi a Štúrova. Obom sa tento kontajner zapáčil v sobotu predpoludním, osoh z neho ale nemali, pretože po prstoch im klepla jedna z hliadok mestskej polície.

Z Octavie zmizla navigácia

O deň neskôr sa niekto neznámy ulakomil na výbavu zaparkovanej Škody Octavia na Palkovičovej ulici. Ten neznámy najskôr na aute rozbil okno a ukradol z neho navigačný prístroj. Kto sa pomocou neho momentálne orientuje zostáva zatiaľ záhadou, no verme, že aj bez tohto prístroja skončí raz zlodej pred policajným vyšetrovateľom.

Útulok mienil premeniť na najlacnejšie pohostinstvo

36-ročný bezdomovec z Košíc útulok na Ivánskej ceste mienil v nedeľu večer premeniť na najlacnejšie pohostinstvo v hlavnom meste. Prineseného alkoholu nie a nie sa vzdať a napokon aj neporiadok, ktorý po sebe zanechával nemienil po sebe vonkoncom poupratovať. Do práce sa pustil až potom, čo s ním prišla robiť poriadok až privolaná hliadka mestskej polície.

Kontajner nie je obývačka

Tuhý spánok v kontajneri jedného z bezdomovcov stál ho život na Obchodnej ulici začiatkom januára tohto roku. Spáč sa pozakrýval papiermi a smrť našiel v útrobách nákladného auta, do ktorého vysypávali odpad. Zdá sa, že tento prípad nebol dostatočne varovný pre spáčov podobného druhu. Napokon hovorí o tom aj osud 48-ročného bezdomovca z Turian, ktorý v piatok nadránom sníval svoje sníčky v kontajneri na Ivánskej ceste neďaleko benzínovej čerpacej stanice. Spáča krátko po polnoci v jeho obývačke na štyroch kolieskach prebudila hliadka mestskej polície a odporučila mu noc stráviť radšej v bezpečí neďalekého útulku do ktorého sa aj napokon pobral.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.7.2008 / 1.7.2008

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti