Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 1. týždni

V týždni od 3. januára do 9. januára 2011 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1219 udalostí. Medzi nimi bolo aj 168 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom možno zaradiť priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých počas sledovaného týždňa bolo 745. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich odstavilo svoje vozidlá 5 motoristov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 20 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním niektorých ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 30 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 72 priestupcov a neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície v 34 prípadoch. Na povinnosti zabezpečiť schodnosť chodníkov v zimnom období zabudli ich štyria správcovia.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách  tento zákaz porušilo 23 priestupcov. Niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčiari sa svojho neduhu nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 55 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili hliadky mestskej polície na Saratovskej ulici a to 42. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá nasadili hliadky mestskej polície v 433 prípadoch.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.12.2011 / 7.12.2011

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti