Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zaostrené na psíčkarov

Kontrola psov v Karlovej Vsi
V piatok 8.9.2017 v ranných hodinách si „posvietili“ hliadky mestskej polície v Karlovej Vsi a v Lamači na psíčkarov. Zamerali sa na kontrolu dodržiavania všeobecne záväzných nariadení ktorými sa upravujú podmienky držania psov a to najmä na problematiku odstraňovania psích exkrementov.
 

 
 

„Nepsíčkari právom poukazujú na to, že po venčeniach psov zostáva na verejných priestranstvách neporiadok a majitelia psov zabúdajú na svoje povinnosti, ktoré v tomto smere majú,“ povedal vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície. „Dnešná kontrola ale ukázala, že psíčkari v týchto dvoch mestských častiach svoje povinnosti poznajú a exkrementy z verejných priestranstiev odstraňujú. Mnohí sa však sťažovali, že obalov na ich uloženie je nedostatok, preto naši policajti mali pre nich pripravené náhradné mikroténové sáčky“.

Mestskí policajti v priebehu rána prekontrolovali 25 psíčkarov. Pozreli sa aj na to, či pes má na obojku registračnú známku, ako aj to, či psom zo strany ich majiteľov nie je „doprianý“ voľný pokyn na miestach, kde je to zakázané. V dvoch prípadoch zistené priestupky hliadky riešili v zmysle zákona.

V tomto roku v rámci kontrol zameraných na dodržanie zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti v hlavnom meste mestskí policajti zistili a riešili 300 priestupkov, pričom najviac porušení sa týkalo nerešpektovania zákazu voľného pohybu psov.


 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 8.9.2017 / 8.9.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti