Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Vyhodnotenie Silvestrovskej noci z pohľadu Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy

Na Silvestra obvykle hlavné mesto SR Bratislava pozýva Bratislavčanov a návštevníkov mesta na polnočný ohňostroj. Tento rok sa vzhľadom pandémiu koronavírusu ohňostroj nekonal, je vyhlásený núdzový stav a naďalej platí zákaz vychádzania. Mestskí policajti však boli v uliciach mesta aj počas Silvestrovskej noci a dohliadali v spolupráci s Policajným zborom SR na verejný poriadok a plnili si všetky úlohy, ktoré im vyplývajú zo zákona.
Silvestrovská noc v Bratislave
 

 
 

V čase od 18.00 hod do 06.00 hod operátori mestskej polície prijali na linku 159 celkom 67 oznámení od občanov, z ktorých 17 vzhľadom na príslušnosť odstúpili na konanie ďalšiemu subjektu. Z celkového počtu prijatých oznamov sa 40 týkalo používania zábavnej pyrotechniky. Najviac takýchto oznamov mestskí policajti zaznamenali v rámci štvrtého bratislavského okresu, konkrétne 13, naopak v mestskej časti Bratislava – Staré Mesto oznam o používaní zábavnej pyrotechniky neprijali.

Počas Silvestrovskej noci sa mestskí policajti v spolupráci s pracovníkmi RZP postarali o muža, ktorý si zrejme  pod vplyvom alkoholu chcel siahnuť na život.  Mestskí policajti muža našli ležať na električkovej koľaji na Obchodnej ulici, následne privolali záchranárov, ktorí si ho previezli do nemocnice.

Z pohľadu Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy sa Silvestrovská noc zaobišla bez vážnejších narušení verejného poriadku.

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.1.2021 / 1.1.2021

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti