Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

V Petržalke začíname kontrolovať parkovanie cez mobilnú aplikáciu

Parkovanie motorových vozidiel na území hlavného mesta je dlhodobý problém a mestská časť Petržalka ako prvá ho začala riešiť zavedením pilotného parkovacieho systému.
kontrola parkovania
 

 
 

Tento bol v tejto mestskej časti spustený 1. novembra minulého roka. Doposiaľ sa doňho zaregistrovalo viac ako 28 000 ľudí. Výhodou tohto systému je, že obyvatelia s trvalým pobytom na území tejto mestskej časti môžu bezplatne zaparkovať svoje motorové vozidlá na jej celom území.

V týchto dňoch zástupcovia mestskej časti policajtom z Expozitúry MsP BA V odovzdali do užívania mobilné telefóny s nahratou aplikáciou, pomocou ktorej dokážu hliadky okamžite zistiť, či to ktoré vozidlo je zaregistrované v systéme a môže bezplatne na vyznačených miestach parkovať alebo nie. Pokiaľ takéto vozidlo v systéme zaregistrované nie je, jeho vodič sa dopustil dopravného priestupku a tento následne rieši príslušník mestskej polície.

Po Petržalke, v lokalite 500 bytov regulované parkovanie začiatkom tohto roka spustila aj mestská časť Ružinov. K týmto dvom mestským častiam sa čoskoro pridá aj mestská časť Nové Mesto. Celomestská parkovacia politika má začať platiť v hlavnom meste od 1. januára budúceho roka.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.5.2020 / 7.5.2020

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti