Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Galéria

 

V Malých Karpatoch striehne smrť

Granáty v lese
Príslušníci MsP zo Stanice jazdeckej polície a kynológie sa v lesoch nad Bratislavou stretávajú neraz s nezvyčajnými nálezmi. Len málo metrov od frekventovaných turistických cestičiek objavili zakopané v zemi útočné granáty vzor 21.

Tieto boli vyrábané v bývalom Československu. Podľa vyjadrenia pyrotechnikov boli tieto granáty aj po rokoch ležania v zemi stále funkčné.
Granáty ležali zakopané v jame hlbokej asi 30 centimetrov. Mestskí policajti preto okamžite vyrozumeli príslušné policajné pracoviská a k slovu sa dostali policajní pyrotechnici. Tí pri odkrývaní zeminy a ďalšom prehlbovaní miesta nezvyčajného nálezu našli v nej 254 hrdzou poznačených granátov. Na telese niektorých z nich boli ešte poistky, niektoré z nájdených granátov tieto však postrádali. Okrem tohto smutného dedičstva vojny sa na denné svetlo postupne dostali aj náboje a nábojnice nemeckej výroby vyrobené v roku 1938. Pyrotechnici toto dedičstvo zaistili a bezpečne zneškodnia.
Detektor kovov, ktorý pyrotechnickí špecialisti použili, však signalizoval na týchto miestach ešte aj ďalšiu muníciu. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jej v roku 1945 týmto spôsobom chceli zbaviť ustupujúce nemecké vojská. Preto polícia lokalitu nálezu ešte podrobí dôkladnej pyrotechnickej kontrole.
V súvislosti s týmto nálezom príslušníci MsP upozorňujú návštevníkov lesoparku, aby v prípade objavov podozrivých predmetov s nimi v žiadnom prípade nemanipulovali a vyrozumeli príslušnú stanicu MsP osobne, alebo telefonátom na tiesňové číslo 159. Pri neodbornej manipulácii s takto nájdenou muníciou môže totiž nastať jej aktivácia s tragickými následkami.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > V Malých Karpatoch striehne smrť

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa