Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Sme pripravení zabezpečiť pokojný priebeh Európskeho samitu regiónov a miest

Európska únia vlajka
Mestskí policajti budú od štvrtka 7. júla do soboty 9. júla zabezpečovať pokojný priebeh Európskeho samitu regiónov a miest. Našou úlohou bude zaistiť ochranu budovy Slovenského národného divadla, kde sa rokovanie bude konať.
 

 
 

Rovnako budeme zabezpečovať priestory a objekty, kde sa budú konať kultúrne a spoločenské podujatia súvisiace s týmto zasadnutím. Na opatreniach sa zúčastní niekoľko desiatok mestských policajtov, bližšie informácie nebudeme z bezpečnostných dôvodov špecifikovať. Okrem toho, že budeme dohliadať na pokojný priebeh samitu, podarilo sa nám upraviť služby tak, aby sme vedeli zabezpečiť verejný poriadok vo všetkých ostatných častiach Bratislavy. Mestskí policajti, ktorí nebudú zapojení do bezpečnostných opatrení súvisiacich so samitom, budú dohliadať na verejný poriadok a vykonávať bežný výkon služby tak, ako aj v iné dni.

Samit organizuje Európsky výbor regiónov spolu s mestom Bratislava a Bratislavským samosprávnym krajom pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Zúčastní sa na ňom približne tisíc účastníkov, medzi nimi sú primátori, starostovia a zástupcovia regiónov z celej Európskej únie.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Mestská polícia je pripravená zabezpečiť verejný poriadok v Bratislave aj v čase predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie. V tejto súvislosti sme prijali viaceré opatrenia. Na celé obdobie predsedníctva, teda od 1. júla do 31. decembra sme posilnili počet hliadok pôsobiacich v Starom Meste. V Starom Meste tak bude počas dňa aj noci viac príslušníkov mestskej polície.“

Mestskí policajti sa budú venovať bežnému výkonu služby, nebudeme špeciálne vyčlenení na plnenie úloh súvisiacich s predsedníctvom. Tieto úlohy bude zabezpečovať policajný zbor a Úrad na ochranu ústavných činiteľov. Pravidelne však komunikujeme so zástupcami policajného zboru, v prípade, že nás požiadajú o pomoc, budeme okamžite reagovať.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.7.2016 / 7.7.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti