Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Psíčkari v kontrole obstáli

Pes
Mestskí policajti sa zamerali na kontrolu dodržiavania povinností zo strany majiteľov psov, teda napríklad či rešpektujú zákaz vstupu so psom, či je pes vedený na vôdzke, ale i to či je v evidencii psov, ktorú vedie príslušná mestská časť.
 

 
 

Prekontrolované boli najmä miesta, na ktoré upozorňujú občania mestskú políciu z dôvodov porušovania povinností, ktoré majú majitelia psov pri venčení psíkov na verejných priestranstvách. Zvýšený dohľad bol vykonaný v ranných a večerných hodinách.

Počas  akcie bolo skontrolovaných 135 majiteľov psov. Zistených bolo osem priestupkov, pričom najčastejších priestupkom bol voľný pohyb psa na verejných priestranstvách, ale aj neodstraňovanie psích exkremetov majiteľmi psov. Zistené priestupky boli následne s priestupcami riešené v zmysle zákona.

„Naši príslušníci budú tak ako doteraz, aj naďalej v rámci bežného výkonu služby kontrolovať dodržiavanie povinností zo strany majiteľov psov. Chceme totiž, aby všetci majitelia psov dodržiavali svoje povinnosti ktoré im ukladá zákon, prípadne príslušné všeobecne záväzné nariadenia v tejto oblasti,“ povedal vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície.

        

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.4.2017 / 21.4.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti