Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Pozor na to, ktorý jazdný pruh využijete!

Problematika nepovolenej jazdy niektorých vozidiel vo vyhradených jazdných pruhoch nie je v hlavnom meste žiadnou novinkou. Mnohí motoristi si takýmto spôsobom snažia skrátiť cestu či vyhnúť sa kolónam, neuvedomujú si však zrejme, že vyhradené jazdné pruhy majú svoje opodstatnenie a majú slúžiť pre urýchlenie jazdy prostriedkov mestskej hromadnej dopravy.
bus pruhy
 

 
 

Takéto, ktoré zakazujú vjazd osobných motorových vozidiel, v tomto roku pribudli aj na Gagarinovej ulici smerom do mesta ale aj von z mesta. V týchto pravých jazdných pruhoch nemajú osobné motorové vozidlá čo hľadať a na túto skutočnosť motoristov upozorňuje napokon aj zvislé dopravné značenie, ako aj piktogramy na samotnej vozovke. Mnohí by si mysleli, že po viac ako pol roku od zavedenia obmedzenia na tomto mieste si už vodiči osobných motorových vozidiel naň zvyknú a budú ho rešpektovať, opak je však pravdou. 

Mestskí policajti preto na Gagarinovej ulici v tomto smere vykonávajú kontroly, o čom svedčia aj výsledky. V rámci pravidelných kontrol tu zistili celkom 201 priestupkov, pričom vodičovi osobného motorového vozidla za nepovolenú jazdu v tomto pruhu vyhradenom len pre určený druh vozidiel hrozí v blokovom konaní pokuta do výšky 50 €. Jedna z posledne zrealizovaných kontrol ukázala, že v priebehu ani nie hodiny zákaz nerešpektovalo 14 vodičov, ktorí boli hliadkami mestskej polície následne riešení v zmysle zákona.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 13.11.2019 / 13.11.2019

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti