Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Galéria

 

Potlesk od školákov

Stretnutie s deťmi
Podľa štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie v dôsledku dopravných nehôd ročne zomrie na cestách 1,2 milióna ľudí. Je to deviate miesto v rebríčku príčin úmrtnosti na choroby a úrazy.

Žiaľ, úmrtnosť z tohto titulu je vysoká najmä u mladých ľudí vo veku 15 až 24 rokov. Hlavnými rizikovými faktormi pri smrteľných dopravných nehodách je neprimeraná rýchlosť, jazda pod vplyvom alkoholu, neznalosť dopravných predpisov, či podceňovanie používania bezpečnostných pásov, detských autosedačiek, ale aj heliem u cyklistov a motocyklistov.
Aj tieto smutné údajme sa dozvedeli v rámci svetového Dňa bezpečných ciest školáci bratislavských základných škôl na Hviezdoslavovom námestí. Okrem prednášok o zásadách bezpečnosti na cestách boli pre deti pripravené aj praktické ukážky poskytovania prvej pomoci, riešenia situácií po dopravných nehodách, vystavená bola aj dopravná technika Policajného zboru. Svojou troškou do vydareného podujatia prispeli aj príslušníci bratislavskej mestskej polície ukážkami výcviku služobných psov. Mimochodom, práve mestskí policajti v rámci preventívnych projektov Správaj sa normálne vštepujú priamo v školách žiakom počas školského roka zásady bezpečného správania sa na cestách. A aby cesta do školy i zo školy bola pre žiakov bezpečná, o to sa starajú pred vybranými školami počas roka v rámci preventívnej akcie Bezpečná cesta do školy.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Potlesk od školákov

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa