Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície > Plánujete kúpiť psa?

 

Plánujete kúpiť psa, prípadne ho už máte?

Ak ste sa rozhodli zakúpiť si psa, musíte vedieť za akým účelom si ho kupujete. Preto je potrebné si uvedomiť všetky požiadavky kladené na plemeno, pre ktoré ste sa rozhodli. Musíte brať do úvahy jeho fyzické a povahové vlastnosti, jeho temperament i osobitné nároky. Pes nie je vec, ktorá keď sa po prázdninách zunuje, tak ju jednoducho odložíte.
Poradňa pre občanov - majiteľov psov všetkých plemien
 

 
 

Pre majiteľov psov, ale aj pre tých, ktorí sa rozhodujú zadovážiť si nového člena rodiny pripravila Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy bezplatnú poradňu. Rady sa týkajú činnosti budúceho majiteľa psa ešte pred jeho kúpou a orientované budú na výber plemena, pohlavie a vek psa, nároky na starostlivosť o psa príslušného plemena, ako aj otázky súvisiace s prihlasovacou povinnosťou. Druhou oblasťou poradne je činnosť majiteľa psa pri starostlivosti a výchove konkrétneho psa. Záujemcovia môžu získať informácie týkajúce sa kŕmenia psa a jeho zoohygieny, ako aj informácie o socializácii a základoch nervovej činnosti psíka a čo je najdôležitejšie, základné otázky výchovy a výcviku každého psa.

 

Poradňa poskytuje taktiež informácie v otázkach súvisiacich s úlohou majiteľa psa – takzvaného vodcu svorky, jeho sebaovládaní, dôslednosti pri jeho výchove a výcviku, charakterových vlastnostiach i správanie sa človeka so psom na verejnosti.

 

Na otázky je pripravený odpovedať kynológ mestskej polície František Hrádek. Záujemcovia sa s ním môžu telefonicky kontaktovať v čase medzi 08.00 hod. až 10.00 hod. počas pracovných dní na číslach 02/6542 0955, prípadne na mobilnom čísle 0903/233 614. Po dohovore je možné aj osobné stretnutie.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.6.2008 / 19.6.2008

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti