Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2021

Dátum: 09.06.2021
Autor: Barbora Krajčovičová
Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2021

Dozviete sa o zásahu mestských policajtov v prípade agresívneho muža ozborejeného dvoma nožmi, ale aj o tom, ako sa policajtom podarilo zastaviť nebezpečnú bitku. 

V týždni od 31. mája do 6. júna 2021 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1673 udalostí. Medzi nimi bolo aj 346 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1153. V 3 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 9 prípadoch so Slobodou zvierat a 3 krát s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. Mestskí policajti v 1 prípade zistili podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 16 ľuďom a v 13  prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. V 20 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí porušovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupok proti majetku bol zo strany mestskej polície riešený 2 krát. Za nerešpektovanie ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, resp. všeobecne záväzných nariadení vzťahujúcich sa na túto oblasť boli zo strany mestskej polície riešení 3 majitelia psov. prípadom nepovoleného pálenia odpadu sa mestskí policajti zaoberali 1 krát a priestupkom proti občianskemu spolunažívaniu taktiež v 1 prípade. Kontrola taxi bola vykonaná 1 krát.

Priestupkom v súvislosti s nedodržaním stanovených záverečných hodín prevádzkovej jednotky sa hliadka mestskej polície zaoberala 1 krát. Mestská polícia riešila 3 krát aj nepovolené pouličné aktivity a v 7 prípadoch neporiadok okolo kontajnerových stojísk. Nerešpektovanie zákazu fajčenia na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešili mestskí policajti 2 krát, nerešpektovanie ustanovení zákona o lesoch riešili v 8 prípadoch a prevádzkovanie exteriérového sedenia v podnikoch bez príslušného povolenia taktiež 8 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 7 starých vozidiel a 4 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 709 prípadoch a 48 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 55 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Námestí SNP ulici.

Mestskí policajti zadržali v noci agresívneho muža ozbrojeného dvoma nožmi

V nočnom podniku na Palisádach slovne napádal návštevníkov. Príslušníci ho vyzvali, aby s nevhodným správaním prestal a sami sa stali cieľom jeho agresie. Potom, čo na nich zaútočil, ho s kolegami obmedzili na osobnej slobode. Muž bol ozbrojený kuchynským nožom s čepeľou dlhou dvadsať centimetrov a skladacím nožom. Policajti utrpeli pri zákroku ľahké povrchové poranenia.

Aj vďaka efektívnemu mestskému kamerovému systému sa podarilo zastaviť nebezpečnú ruvačku

Operátor mestskej polície spozoroval o 5:35 ráno v blízkosti Suchého mýta dve agresívne skupiny. Na miesto ihneď vyslal hliadky zásahovej jednotky a kynológie. Fyzický konflikt medzi siedmimi páchateľmi museli zastaviť až mestskí policajti, ktorí boli v danej situácii prinútení použiť chvaty a hmaty. Všetkých zadržali a odovzdali do rúk policajného zboru.

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.