Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 20. týždni

Dátum: 29.05.2021
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 20. týždni
V týždni od 17. mája do 23. mája 2021 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1705 udalostí. Medzi nimi bolo aj 325 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 
V týždni od 17. mája do 23. mája 2021 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1705 udalostí. Medzi nimi bolo aj 325 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 
K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1254. V 6 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 4 prípadoch so Slobodou zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 12 ľuďom a v 12 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. V 8 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Zákon o lesoch porušil 1 motorista.

Priestupkom na úseku životného prostredia sa hliadka mestskej polície zaoberala 1 krát a v 1 prípade riešili mestskí policajti aj nepovolené exteriérové sedenie. Mestská polícia riešila 3 krát aj nepovolené pouličné aktivity a v 7 prípadoch neporiadok v okolí kontajnerových stojísk. Kontrola taxi bola zrealizovaná v 3 prípadoch.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 9 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 6 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 701 prípadoch a 51 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 57 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Kukučínovej ulici.

Svoj stratený mobil má už späť

V sobotu popoludní hliadka mestskej polície počas výkonu služby našla na Obchodnej ulici mobilný telefón. Vo veľmi krátkom čase sa policajtom podarilo zistiť jeho majiteľku a spojiť sa s ňou. Mestským policajtom uviedla, že jej zrejme vypadol, no keď na to prišla, bolo už neskoro, pretože nevedela na akom mieste ho mohla stratiť. Mala však šťastie, že ho našli práve mestskí policajti, ktorí jej následne stratený mobil odovzdali. Vďačná žena zo stanice mestskej polície odchádzala už so svojim telefónom a s úsmevom na perách. Aj takýmto spôsobom pomáhame tam, kde je to potrebné.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.5.2021 / 26.5.2021

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.