Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 19. týždni

Dátum: 21.05.2021
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 19. týždni

Dozviete sa o pomoci mladej žene, ktorú sme pomáhali prebrať k vedomiu. 

V týždni od 10. mája do 16. mája 2021 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1696 udalostí. Medzi nimi bolo aj 297 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 
K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1207. V 2 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 2 prípadoch so Slobodou zvierat. Mestskí policajti 1 prípade zistili aj podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 5 ľuďom a v 21 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. V 30 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Ustanovenia zákona o lesoch porušili motoristi celkom 8 krát. Prípadom realizácie stavebných prác mimo vyhradeného času sa hliadka mestskej polície zaoberala 1 krát a v 1 prípade riešili aj nedodržanie stanovených záverečných hodín v prevádzke.

Mestská polícia sa 4 krát zaoberala riešením nepovolených pouličných aktivít a 6 krát neporiadkom v okolí kontajnerových stojísk. Za nerešpektovanie ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, resp. všeobecne záväzných nariadení vzťahujúcich sa na túto oblasť boli zo strany mestskej polície riešení 3 majitelia psov. Priestupky na úseku ochrany zdravia riešili mestskí policajti v 26 prípadoch a nerešpektovanie zákazu fajčenia na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 4 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 9 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 8 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 740 prípadoch a 41 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 52 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Kukučínovej ulici.

Dievča sa im podarilo prebrať k vedomiu

K dievčaťu nehybne ležiacemu na zemi na Radlinského ulici, v utorok o 22.00 hod. na základe oznamu, smerovala jedna z našich hliadok. Mestskí policajti sa mladú ženu snažili prebrať k vedomiu, tá však nijakým spôsobom nereagovala. Ihneď ju uložili do stabilizovanej polohy a zároveň privolali záchranárov. Medzičasom sa na miesto dostavili aj štátni policajti. Okoloidúci, ktorí sa v tom čase na mieste taktiež nachádzali, policajtom uviedli, že bolo aj ich snahou dievča prebrať, no bezúspešne. Poradilo sa to však o niekoľko minút neskôr mestským policajtom. Dievčina tvrdila, že jej prišlo nevoľno a odpadla. Bola s ňou veľmi nezrozumiteľná komunikácia, to už však na miesto dorazila aj posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá si ju prevzala a následne previezla do príslušného zdravotníckeho zariadenia.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.5.2021 / 21.5.2021

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.