Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 18. týždni 2021

Dátum: 12.05.2021
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 18. týždni 2021

Dozviete sa, čo sme v uplynulom týždni riešili a tiež o nedodržiavaní poriadku na verejných pristranstvách.

V týždni od 3. mája do 9. mája 2021 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1703 udalostí. Medzi nimi bolo aj 292 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 
K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1285. V 3 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 2 prípadoch so Slobodou zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 14 ľuďom a v 8 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. V 9 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Ustanovenia zákona o lesoch porušili motoristi celkom 5 krát. Prípadom poškodzovania verejnej zelene sa hliadka mestskej polície zaoberala 1 krát a v 2 prípadoch riešili mestskí policajti aj priestupok proti majetku.

Mestská polícia sa 1 krát zaoberala riešením nepovolenej pouličnej aktivity a 2 krát neporiadkom v okolí kontajnerových stojísk. Za nerešpektovanie ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, resp. všeobecne záväzných nariadení vzťahujúcich sa na túto oblasť boli zo strany mestskej polície riešení 4 majitelia psov. Priestupky na úseku ochrany zdravia riešili mestskí policajti v 9 prípadoch a nerešpektovanie zákazu fajčenia na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 3 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 6 starých vozidiel, 7 nových nelegálnych skládok a 3 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 731 prípadoch a 59 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 55 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Kukučínovej ulici.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 12.5.2021 / 12.5.2021

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.