Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2021

Dátum: 28.04.2021
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2021

Dozviete sa, ako sme opäť pomáhali ľuďom s náhlymi zdravotnými problémami. 

V týždni od 19. apríla do 25. apríla 2021 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1711 udalostí. Medzi nimi bolo aj 303 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 
 
sanitka a policajt
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1271. V 9 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 7 prípadoch so Slobodou zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 12 ľuďom a v 8 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. V 22 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Ustanovenia zákona o lesoch porušili motoristi celkom 8 krát a v 2 prípadoch mestská polícia zistila realizáciu stavebných prác mimo vyhradeného času. Prípadom poškodzovania verejnej zelene sa hliadka mestskej polície zaoberala 1 krát. V 2 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili aj nepovolené pouličné aktivity. Kontrola vozidiel taxi bola zrealizovaná taktiež 2 krát.

Zákaz fajčenia na zastávkach MHD ignorovalo 5 ľudí. Mestskí policajti zistili a riešili v 1 prípade aj priestupok proti majetku a 1 krát priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Za nerešpektovanie ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, resp. všeobecne záväzných nariadení vzťahujúcich sa na túto oblasť boli zo strany mestskej polície riešení 3 majitelia psov.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 8 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 1 prípad poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 743 prípadoch a 54 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 68 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Kukučínovej ulici.

Pomoc ľuďom nám nie je cudzia

Mestskí policajti zo Zásahovej jednotky v utorok podvečer po preverení prijatého oznamu našli v Horskom parku sedieť na lavičke 32-ročného muža, ktorý vôbec na privolanú hliadku nereagoval. Po zistení situácie na mieste policajti okamžite konali. Muža uložili do stabilizovanej polohy a spolu s kynológmi mestskej polície, ktorí sa na miesto krátko na to dostavili taktiež, sa pokúšali mladého muža prebrať. Po chvíľke na miesto dorazili aj privolaní záchranári, ktorí mladého muža previezli do zdravotníckeho zariadenia.

Náhle zdravotné problémy

Mestskí policajti z Expozitúry Bratislava I v utorok na základe prijatého oznamu vyrazili pod Most SNP, kde v kaluži vody mala ležať neznáma osoba. Išlo o muža vo veku približne 45 rokov, ktorý bol v bezvedomí. Mestskí policajti v spolupráci s pracovníkom dopravného dispečingu muža opatrne presunuli k neďalekému betónového pilieru, kde sa im ho v priebehu niekoľkých minút podarilo priviesť opäť k vedomiu. Hliadka následne zistila, že sa jedná o diabetika, ktorý skolaboval pravdepodobne v dôsledku neužitia predpísaných liekov v kombinácii s požitím alkoholu. Následne si ho už do svojich rúk prevzala privolaná posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 28.4.2021 / 28.4.2021

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.