Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zmeny na Račianskom mýte

Dátum: 29.05.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zmeny na Račianskom mýte

Na Račianskom mýte, ktoré v Bratislave patrí medzi tie komplikovanejšie dopravné uzly, sa uskutočnili zmeny organizácie dopravy

Križovatka na Račianskom mýte patrí v Bratislave medzi tie komplikovanejšie dopravné uzly. Navyše táto patrí aj k najväčším prestupným uzlom a už dnes je zrejmé, že tento priestor potrebuje komplexnú zmenu organizácie dopravy.
 
 
Račianske Mýto
 
 
 

Hlavné mesto preto v  závere 21. kalendárneho týždňa pristúpilo k prvému opatreniu, a to zrušeniu pravého odbočenia vozidiel zo Šancovej na Račiansku ulicu. Tento krok rozšíril priestor pre chodcov, ktorý navyše v týchto miestach nebol dostatočný.

Mnohí motoristi, ani po týždni, túto zmenu neberú na vedomie. Naďalej sa snažia odbočovať smerom vpravo na Račiansku ulicu. Nie síce cez pôvodné odbočenie, ktorému bránia zábrany umiestnené na vozovke, ale odbočením priamo v križovatke z jazdného pruhu vyhradeného pre vozidlá MHD ohrozujúc tak chodcov prechádzajúcich cez priechod pre chodcov zo zastávok MHD na Račianskej ulici.

Mestským policajtom nie je tento stav ľahostajný. Preto v rámci služby dohliadajú na problematické miesto a tých, čo dopravné značenie nerešpektujú, riešia v zmysle zákona. Od  21. mája do dnešného dňa tu zistili a riešili 73 dopravných priestupkov. V blokovom konaní za takéto porušovania je možné priestupcov riešiť na mieste pokutou do výšky 50 €.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.5.2020 / 29.5.2020

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.