Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

V Petržalke začíname kontrolovať parkovanie cez mobilnú aplikáciu

Dátum: 07.05.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
V Petržalke začíname kontrolovať parkovanie cez mobilnú aplikáciu

Mestská časť Petržalka začala ako prvá riešiť dlhodobý problém v parkovaním zavedením pilotného parkovacieho systému

Parkovanie motorových vozidiel na území hlavného mesta je dlhodobý problém a mestská časť Petržalka ako prvá ho začala riešiť zavedením pilotného parkovacieho systému.
 
 
kontrola parkovania
 
 
 

Tento bol v tejto mestskej časti spustený 1. novembra minulého roka. Doposiaľ sa doňho zaregistrovalo viac ako 28 000 ľudí. Výhodou tohto systému je, že obyvatelia s trvalým pobytom na území tejto mestskej časti môžu bezplatne zaparkovať svoje motorové vozidlá na jej celom území.

V týchto dňoch zástupcovia mestskej časti policajtom z Expozitúry MsP BA V odovzdali do užívania mobilné telefóny s nahratou aplikáciou, pomocou ktorej dokážu hliadky okamžite zistiť, či to ktoré vozidlo je zaregistrované v systéme a môže bezplatne na vyznačených miestach parkovať alebo nie. Pokiaľ takéto vozidlo v systéme zaregistrované nie je, jeho vodič sa dopustil dopravného priestupku a tento následne rieši príslušník mestskej polície.

Po Petržalke, v lokalite 500 bytov regulované parkovanie začiatkom tohto roka spustila aj mestská časť Ružinov. K týmto dvom mestským častiam sa čoskoro pridá aj mestská časť Nové Mesto. Celomestská parkovacia politika má začať platiť v hlavnom meste od 1. januára budúceho roka.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.5.2020 / 7.5.2020

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.