Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Veľkonočné sviatky z pohľadu MsP hl. mesta SR Bratislavy

Dátum: 16.04.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Veľkonočné sviatky z pohľadu MsP hl. mesta SR Bratislavy

Počas uplynulých sviatkov a taktiež aj naďalej príslušníci MsP kontrolujú dodržiavanie aktuálnych mimoriadnych opatrení spojených s pandémiou koronavírusu Covid 19

Počas uplynulých sviatkov a taktiež aj naďalej príslušníci MsP kontrolujú dodržiavanie aktuálnych mimoriadnych opatrení, ktoré vydali príslušné štátne orgány, ako aj samospráva s cieľom zamedzenia šírenia koronavíru. Príslušníci MsP prioritne svoju činnosť smerovali a smerujú do rekreačných oblastí Bratislavy, teda do lokalít, kde je predpoklad zvýšeného pohybu ľudí.
 
 
korona2
 
 
 

Tam svoju pozornosť sústredili a stále sústreďujú najmä na to, či ľudia majú na verejnosti prekryté horné dýchacie cesty rúškami pri kontakte s ostatnými, či sa nezdržiavajú vo veľkom počte na jednom mieste. Čo sa týka ďalších kontrol, príslušníci MsP kontrolovali a kontrolujú aj dodržiavanie režimu zastaveného alebo obmedzeného fungovania niektorých prevádzkových jednotiek.

Počas uplynulých sviatočných dní bolo dennodenne vo výkone služby približne  35 mestských policajtov, vrátane kynológov a hipológov. Služobnú činnosť vykonávali v Horskom parku, v Sade Janka Kráľa, v okolí Devína i Sandbergu, na Kolibe a Partizánskej lúke, ale aj na cyklistických cestičkách lemujúcich oba brehy Dunaja.

Z vykonaných kontrol vyplynulo, že väčšina Bratislavčanov si uvedomuje závažnosť tohto mimoriadneho stavu a správa sa disciplinovane. Aj napriek závažnosti pandémie koronavírusu, ktorý všade vo svete spôsobuje fatálne tragické následky, sa našli medzi ľuďmi aj ľahkovážni. Celkom 72 ľudí príslušníci MsP počas sviatkov riešili za to, že nemali prekryté horné dýchacie cesty. Z toho v 40 prípadoch ľuďom uložili blokovú pokutu, nakoľko takto ohrozujúc seba a okolie sa pohybovali v tesnom kontakte s ostatnými. V ostatných menej závažných porušeniach, ako je napríklad nenosenie rúška, ak bola osoba bez rúška v širšom priestore sama, ju vyriešili napomenutím.

Od dňa 6.4.2020 nadobudol účinnosť zákon č. 69/2020 o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v oblasti zdravotníctva a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony, z ktorého vyplynulo, že za takéto porušenie možno v čase krízovej situácie v blokovom konaní na mieste uložiť pokutu až do výšky 1.000,- Euro.

MsP hl. mesta SR Bratislavy odporúča ľuďom naďalej sledovať aktuálne opatrenia, ktoré priebežne vydávajú príslušné štátne orgány, ako aj samospráva v ich miestnej pôsobnosti a z dôvodu ochrany života a zdravia svojho, ako aj ďalších, sa nimi patrične riadiť.

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.4.2020 / 16.4.2020

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.