Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Na dodržiavanie prijatých opatrení dohliadame aj tento víkend

Dátum: 11.04.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Na dodržiavanie prijatých opatrení dohliadame aj tento víkend

Aj na Veľký piatok vyrazili do rekreačných oblastí hlavného mesta hliadky mestskej polície, ktoré sa zameriavali predovšetkým na kontrolu dodržiavania opatrení prijatých s cieľom zamedzenia šírenia koronavírusu

Aj na Veľký piatok vyrazili do rekreačných oblastí hlavného mesta hliadky mestskej polície. V rámci zvýšeného výkonu služby sa zameriavali predovšetkým na kontrolu dodržiavania opatrení prijatých s cieľom zamedzenia šírenia koronavírusu.
 
 
Hliadky MsP počas opatrení
 
 
 

Policajti sa sústredili najmä na kontrolu dodržiavania povinnosti nosenia rúšok všade mimo svojho bydliska, taktiež aj na kontrolu zastaveného alebo obmedzeného režimu  fungovania niektorých prevádzkových jednotiek a svoju pozornosť zamerali aj na to, či sa ľudia vo  veľkom počte nezdržiavajú na jednom mieste.

Do opatrení bolo počas dňa zapojených 35 policajtov vrátane kynológov a hipológov. Služobnú činnosť vykonávali v Horskom parku, v Sade Janka Kráľa, v okolí Devína i Sandbergu, na Kolibe a Partizánskej lúke, vo Vrakuňskom lesoparku, ale i cyklistických cestičkách lemujúcich oba brehy Dunaja.

Počas dňa policajti rozdali ľudom bez prístrešia 50 ochranných rúšok a zistili 11 priestupkov, kedy občania ignorovali povinnosť nosenia ochranných rúšok na verejnosti. V dvoch prípadoch zistené priestupky budú odstúpené správnemu orgánu a tieto sa týkali prevádzok, ktoré boli napriek zákazu  otvorené. V Lesoparku zároveň policajti zistili aj štyri porušenia zákazu kladenia ohňov v prírode v čase vyhlásenia zvýšeného nebezpečenstva pred vznikom požiarov.

Zvýšený výkon služby tak ako v piatok, bude zo strany mestskej polície pokračovať počas celých Veľkonočných sviatkov.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.4.2020 / 11.4.2020

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.