Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Rušná sobotná noc

Dátum: 13.01.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Rušná sobotná noc

Mestskí policajti hlavného mesta SR Bratislavy zasahovali počas sobotnej noci vo viacerých prípadoch

Mestskí policajti mali počas sobotnej noci plné ruky práce, zasahovali totiž vo viacerých prípadoch.
 
 
majak 2
 
 
 

Krátko po 21. hodine poskytovali asistenciu záchranným zložkám počas zásahu pri úniku plynu na Kollárovom námestí.

Dve hodiny po tom smerovali na križovatku ulíc Dostojevského rad a Klemensova, kde sa nachádzala žena trpiaca zdravotnými problémami. Policajti ju ihneď uložili do stabilizovanej polohy a následne ju pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci previezli na ošetrenie do zdravotníckeho zariadenia.

Nebolo to však ani zďaleka všetko, zdravotníkov mestskí policajti privolávali aj 15 minút po 3. hodine rannej na Obchodnú ulicu. Na tomto mieste totiž spozorovali muža, ktorý nešťastne spadol, pričom pri náraze na zem si silno poranil ľavú časť hlavy, v dôsledku čoho upadol do bezvedomia. Tam prítomná hliadka ani sekundu nezaváhala a išla mu na pomoc. Nakoľko policajti zistili, že muž nedýcha a nedokázali mu ani nahmatať pulz, okamžite začali s jeho oživovaním, čo sa im už aj v spolupráci s privolanými pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci po niekoľkých minútach podarilo. V tomto prípade sa o muža už ďalej postarali zdravotníci, ktorí ho previezli do zdravotníckeho zariadenia.

Netrvalo dlho a na základe oznamu, približne pol hodinu na to, mestskí policajti zasahovali aj v jednom z podnikov v centre mesta. Išlo opäť o poskytnutie nevyhnutnej predlekárskej pomoci osobe v hlbokom bezvedomí. Členovia hliadky muža ihneď uložili do stabilizovanej polohy, avšak počas kontroly jeho základných životných funkcií a prípadných vonkajších zranení zistili, že prestáva dýchať a upadáva do šoku. Policajti aj v tomto prípade začali s nevyhnutným oživovaním, snažili sa muža prebrať k vedomiu. Do príchodu pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci mu boli zabezpečené vitálne funkcie, a to takým spôsobom, aby dýchal a nezapadol mu jazyk. Privolaní zdravotníci ho následne v ťažkom zdravotnom stave previezli do nemocnice.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.1.2020 / 14.1.2020

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.