Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská polícia testuje ďalšie kamerové vozidlo

Dátum: 10.12.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestská polícia testuje ďalšie kamerové vozidlo

V súvislosti s pripravovaným spustením regulácie parkovania na území hlavného mesta testuje mestská polícia systém na rozpoznávanie evidenčných čísiel parkujúcich vozidiel

V súvislosti s pripravovaným spustením regulácie parkovania na území hlavného mesta testuje mestská polícia systém na rozpoznávanie evidenčných čísiel parkujúcich vozidiel od spoločnosti PosAm. Táto slovenská firma je partnerom kanadskej spoločnosti Genetec, globálneho lídra v bezpečnostných technológiách a v technológiách pre automatické rozpoznávanie EČV.
 
 
Kamerové vozidlo
 
 
 

Skenovacie vozidlo je vybavené štyrmi snímacími jednotkami, pričom každá z nich je osadená dvoma kamerami – jedna slúži na rozpoznávanie EČV, druhá na zachytenie širšieho kontextu ako je poloha auta, jeho farba či model a tiež LED prísvitmi. Vysoko odolné kamery sú napojené na rozpoznávaciu jednotku umiestnenú v batožinovom priestore vozidla. Kamery rozpoznávajúce EČV snímajú okolie rýchlosťou 30 snímiek za sekundu, pričom každý záber EČV dopĺňa množstvo metadát, ako aj kontextová fotografia pre účely verifikácie či potvrdenia objektívnej zodpovednosti. Vozidlo vybavené systémom AutoVu dokáže v závislosti od podmienok za hodinu skontrolovať viac ako dvetisíc parkovacích miest.

Medzi unikátne vlastnosti systému patrí fakt, že EČV je možné rozpoznávať bez ohľadu na vonkajšie svetlo – systém funguje aj v úplnej tme. Zároveň systém bez problémov pracuje bez ohľadu na rýchlosť jazdy. Kamery totiž spoľahlivo odfotia a systém rozpozná zosnímanú EČV aj pri diaľničných rýchlostiach. Systém sa vyznačuje kompaktnými rozmermi a nízkou energetickou náročnosťou.

Zosnímané dáta putujú v reálnom čase do cloudového prostredia a  následne sú spracovávané systémom ParkDots, ktorý zabezpečuje posudzovanie oprávnenosti parkovania. Získané dáta je systém ParkDots schopný v reálnom čase porovnať s ohľadom na lokalitu voči databáze parkovacích oprávnení, evidovaných úhrad prostredníctvom rôznych platobných kanálov (mobilné aplikácie, SMS, parkomaty), prípadne aj voči registru ukradnutých vozidiel. Vďaka rýchlosti celého systému tak môžu dostať príslušníci mestskej polície informáciu o podozrení na priestupok do mobilnej aplikácie ParkDots Enforcement priamo s určením miesta neoprávneného parkovania.

Mestská polícia v Bratislave bude technológiu testovať približne mesiac.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.12.2019 / 11.12.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.