Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Darcov krvi vítal Mikuláš

Dátum: 04.12.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Darcov krvi vítal Mikuláš

V priestoroch Denného centra seniorov v Petržalke sa konala tradičná Mikulášska kvapka krvi

Denné centrum seniorov na Osuského ulici v Petržalke sa zmenilo na mobilné odberové centrum krvi. V jeho priestoroch sa totiž konala tradičná Mikulášska kvapka krvi. A každého kto sem prišiel privítal Mikuláš.
 
 
 

Toto podujatie každoročne organizuje petržalská samospráva a každoročne sa na ňom zúčastňujú dobrovoľní darcovia krvi aj z našich radov. Ani tento rok  medzi darcami nechýbali petržalskí mestskí policajti Marián Kapec, ktorý v minulosti svoju krv bezplatne daroval už 13 krát a jeho kolega Ľubomír Chomo. Ten v minulosti túto vzácnu červenú tekutinu daroval už 14 krát.

Na Mikulášskej kvapke krvi sa zúčastnilo 44 darcov. Krv, ktorú im odobrali pracovníčky Národnej transfúznej stanice a bolo jej 14,5 litra, použijú zdravotníci pre pacientov po rôznych úrazových stavoch spojených s krvácaním, na plánované chirurgické výkony s krvnými stratami, anémie, popáleniny, poruchy zranenia krvi a mnoho ďalších.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.12.2019 / 5.12.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.