Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Defibrilátory už aj v našich vozidlách

Dátum: 03.12.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Defibrilátory už aj v našich vozidlách

Spoločnosť Slovnaft darovala Mestskej polícii hl. mesta SR Bratislavy 5 defibrilátorov

Možnosť poskytnúť prvú pomoc pri srdcových problémoch občanov majú od dnešného dňa aj policajti bratislavskej mestskej polície, a to vďaka spoločnosti Slovnaft, ktorá Mestskej polícii hl. mesta SR Bratislavy darovala 5 defibrilátorov Lifepak CR Plus.
 
 
defibrilátor
 
 
 

Zariadenie, ktoré sa možno mnohí boja použiť a vzbudzuje v nich rešpekt má jednoduché ovládanie a presne naviguje užívateľa, čo má robiť. Defibrilátor je preto nenahraditeľným pomocníkom pri poskytovaní prvej pomoci pred príchodom záchrannej služby. V prípade zlyhania srdca totiž rozhodujú minúty či sekundy a rýchly zásah podstatne zvyšuje nádej pacienta na prežitie. 

To, že hliadky mestskej polície sa počas služby často stretávajú aj s tým, že je potrebné ľudom ešte pred príchodom rýchlej zdravotnej pomoci poskytnúť prvú pomoc prezrádzajú napokon aj čísla z tohto roku. Záchranárov totiž k ľuďom s rôznymi zdravotnými problémami privolávali už 208 krát. A neboli to len ľudia pod vplyvom alkoholu, ale aj takí, ktorí upadli do bezvedomia a kvalifikovaná predlekárska pomoc im zachránila život.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.12.2019 / 4.12.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.