Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Boli sme na kontrole regulovaného parkovania

Dátum: 02.12.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Boli sme na kontrole regulovaného parkovania

Pracovníci miestneho úradu Bratislava-Petržalka v spolupráci s mestskou políciou kontrolovali regulované parkovanie vo vybraných lokalitách tejto mestskej časti

Pracovníci miestneho úradu Bratislava-Petržalka v spolupráci s mestskou políciou zorganizovali nočnú akciu zameranú na kontrolu regulovaného parkovania vo vybraných lokalitách tejto mestskej časti. Do nočných petržalských ulíc vyrazil aj starosta mestskej časti Ján Hrčka.
 
 
Kontrola regulovaného parkovania
 
 
 

Od začatia kontroly dodržiavania parkovacieho systému v tejto mestskej časti ubehol už takmer mesiac. Aj nočná kontrola ukázala, že sa stále nájdu nedisciplinovaní vodiči, ktorí nie sú v parkovacom systéme zaregistrovaní, alebo nemajú oprávnenie parkovať na regulovaných miestach, ktoré sú označené zvislou dopravnou značkou „platené parkovisko“. Pre zaujímavosť - za necelé tri týždne pracovníci miestneho úradu počas kontrol zistili 3000 takýchto vozidiel. Na túto skutočnosť boli vlastníci vozidiel upozorňovaní informačnými letákmi umiestnenými za prednými stieračmi motorových  vozidiel. Pri prvom porušení bol leták zelenej farby, pri následnom už červenej farby.

Nočná kontrola ukázala, že ani z červených upozornení si niektorí motoristi ťažkú hlavu doteraz nerobil. V nočných uliciach ich bolo hneď niekoľko a boli medzi nimi aj takí, ktorí na porušenie pravidiel parkovania boli zo strany pracovníkov miestneho úradu upozornení už niekoľkokrát. A práve tí si ráno za stieračmi našli ďalšie červené upozornenia a na kolesách áut blokovacie zariadenia. Tých bolo celkom 28.  

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 3.12.2019 / 3.12.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.