Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Medzi ocenenými boli aj traja naši kolegovia

Dátum: 26.11.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Medzi ocenenými boli aj traja naši kolegovia

V rámci Snemu Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska si dnes  27 príslušníkov obecných a mestských polícií prevzalo čestné odznaky ZNOMPS za záchranu života

V hoteli Borovica na Štrbskom Plese v rámci Snemu Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska si dnes z rúk prezidenta združenia Jána Andrejka prevzalo 27 príslušníkov obecných a mestských polícií čestné odznaky ZNOMPS za záchranu života.
 
 
ocenení
 
 
 

Medzi ocenenými boli aj inšp. Jaroslav  Gandžala sa str. Igor Hamar, obaja zaradení na Expozitúre MsP Bratislava II. Tí ešte 30. septembra  tohto roku pri kontrole Rapošovho parku na Bulharskej ulici v Bratislave spozorovali na tráve ležiac neznámeho človeka. Ten ležal tvárou k zemi a chrčal. Pri jeho pootočení policajti zistili, že má zapadnutý jazyk. Tento sa im podarilo spoločne uvoľniť a muža uložili do stabilizovanej polohy. Pri poskytovaní prvej pomoci sa muž na chvíľu prebral, pričom policajtom povedal, že ho bolí hlava a nohy. Potom opäť upadol do bezvedomia. Až do príchodu záchranárov ho obaja udržiavali v stabilizovanej polohe. Záchranári, ktorí sa na miesto dostavili do 10-tich minút, 58-ročného muža z Lučenca po poskytnutí nevyhnutnej predlekárskej pomoci previezli na ošetrenie do Fakultnej nemocnice Ružinov.

Inšp. Renáta Juhászová, ktorá je služobne zaradená na Expozitúre MsP Bratislava IV, dňa 4. júla 2019 v ranných hodinách počas hliadkovej činnosti na Saratovskej ulici v bratislavskej Dúbravke spozorovala staršieho muža sediac na zastávke mestskej hromadnej dopravy, pričom tento bol celý krvavý. Mal hlbokú sečnú ranu na hlave, ktorá silno krvácala. Neznámy starší pán mal navyše aj narazené rebrá, odretú pravú ruku a narazené pravé predkolenie. Policajtke tento muž povedal, že spadol zo schodov. Inšpektorka Renáta Juhászová, ktorá absolvovala v tomto roku kurz poskytovania prvej pomoci preto prostredníctvom tlakového obväzu sa snažila krvácanie zastaviť a cez operačného pracovníka Expozitúry mestskej polície Bratislava 4 urgovala výjazd pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Medzitým tento muž začal upadať do šoku a triasla ho zima. Preto bol zabalený do izotermickej fólie, čím sa jeho stav o niečo zlepšil. Počas čakania na príchod rýchlej zdravotnej pomoci, Renáta Juhászová s mužom neustále komunikovala tak, aby neupadol do bezvedomia. Tlakovým obväzom sa jej napokon podarilo masívne krvácanie z hlavy poškodenému zastaviť a záchranári následne 90-ročného Bratislavčana previezli na ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 27.11.2019 / 27.11.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.