Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Pozor na to, ktorý jazdný pruh využijete!

Dátum: 12.11.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Pozor na to, ktorý jazdný pruh využijete!

Vyhradené jazdné pruhy majú slúžiť pre urýchlenie jazdy prostriedkov mestskej hromadnej dopravy. Mnohí sa však snažia skrátiť si cestu nepovolenou jazdou vo vyhradených pruhoch 

Problematika nepovolenej jazdy niektorých vozidiel vo vyhradených jazdných pruhoch nie je v hlavnom meste žiadnou novinkou. Mnohí motoristi si takýmto spôsobom snažia skrátiť cestu či vyhnúť sa kolónam, neuvedomujú si však zrejme, že vyhradené jazdné pruhy majú svoje opodstatnenie a majú slúžiť pre urýchlenie jazdy prostriedkov mestskej hromadnej dopravy.
 
 
bus pruhy
 
 
 

Takéto, ktoré zakazujú vjazd osobných motorových vozidiel, v tomto roku pribudli aj na Gagarinovej ulici smerom do mesta ale aj von z mesta. V týchto pravých jazdných pruhoch nemajú osobné motorové vozidlá čo hľadať a na túto skutočnosť motoristov upozorňuje napokon aj zvislé dopravné značenie, ako aj piktogramy na samotnej vozovke. Mnohí by si mysleli, že po viac ako pol roku od zavedenia obmedzenia na tomto mieste si už vodiči osobných motorových vozidiel naň zvyknú a budú ho rešpektovať, opak je však pravdou. 

Mestskí policajti preto na Gagarinovej ulici v tomto smere vykonávajú kontroly, o čom svedčia aj výsledky. V rámci pravidelných kontrol tu zistili celkom 201 priestupkov, pričom vodičovi osobného motorového vozidla za nepovolenú jazdu v tomto pruhu vyhradenom len pre určený druh vozidiel hrozí v blokovom konaní pokuta do výšky 50 €. Jedna z posledne zrealizovaných kontrol ukázala, že v priebehu ani nie hodiny zákaz nerešpektovalo 14 vodičov, ktorí boli hliadkami mestskej polície následne riešení v zmysle zákona.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 13.11.2019 / 13.11.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.