Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mesto prijíma opatrenia spojené s blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých

Dátum: 29.10.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mesto prijíma opatrenia spojené s blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých

Mestská polícia pripravila viacero opatrení, cieľom ktorých je zabezpečiť pokojný priebeh sviatočných dní

Blížiaci sa Sviatok všetkých svätých býva v Bratislave už tradične spojený aj so zhustenejšou dopravou a obrovskou návštevnosťou cintorínov. Mesto v spolupráci s mestskou organizáciou Marianum, ako aj mestská a štátna polícia a Dopravný podnik Bratislava pripravili v tejto súvislosti viacero opatrení, cieľom ktorých je zabezpečiť pokojný priebeh sviatočných dní.
 
 
Kontrola na cintoríne
 
 
 

Mestská organizácia Marianum spravuje osemnásť cintorínov a urnový háj v areáli krematória. Ide o viac ako 91 000 hrobových, kryptových a urnových miest. Každoročne si počas Sviatku všetkých svätých príde uctiť svojich blízkych približne 500-tisíc návštevníkov.

Cintoríny a urnový háj bratislavského krematória v správe mestskej organizácie Marianum budú preto aj tento rok otvorené dlhšie, a to od 7.00 do 20.00 hod. Predĺžené otváracie hodiny platia do 8. novembra. Na cintorínoch budú zároveň protipožiarne hliadky zabezpečovať zvýšenú protipožiarnu pohotovosť. Okrem toho sú na cintorínoch nastavené častejšie intervaly odvážania odpadu. Kontajnery budú navyše rozmiestnené tak, aby boli dostupné čo najväčšiemu počtu návštevníkov. Všetky potrebné informácie sú zverejnené aj na informačných tabuliach na vstupoch do cintorínov. Na každom cintoríne bude zároveň správca, na ktorého je možné sa v prípade potreby obrátiť.

Zdravotne ťažko postihnutí a imobilní občania sa budú môcť po cintorínoch presúvať aj automobilom v čase od 07:00 do 09:00 hod. Na presun budú môcť počas celého dňa využiť aj elektromobily, ktoré budú v dennej prevádzke.

Na bezpečnosť návštevníkov a zabezpečenie verejného poriadku bude dohliadať mestská polícia, ktorá bude vykonávať zvýšený výkon služby v okolí bratislavských cintorínov. Zvýšené hliadky v počte približne 80 príslušníkov mestskej polície budú v okolí cintorínov zabezpečovať dohľad nepretržite do 3. novembra. Činnosť mestskej a štátnej polície bude vzájomne úzko koordinovaná. Mestská polícia zároveň upozorňuje návštevníkov, aby si dávali pozor na osobné veci a nenechávali ich voľne položené, či už pri hroboch alebo v parkujúcich vozidlách. V prípade ak by niekto spozoroval na cintorínoch a v ich okolí ľudí, ktorí sa správajú podozrivo, je potrebné ihneď na nich upozorniť hliadky polície, prípadne to oznámiť telefonicky na bezplatnú linku mestskej polície 159, alebo aj na linku polície 158.

Sériu opatrení doplní aj Dopravný podnik Bratislava, ktorý počas „dušičiek“ zabezpečí posilnenie spojov MHD. Aj napriek školským prázdninám DPB, a. s. vypraví počas stredy 30.10.2019 a štvrtka 31.10.2019 vozidlá MHD ako v bežný pracovný deň. V piatok – na Sviatok všetkých svätých 1.11.2019 bude premávka MHD v režime sviatok a počas soboty – Pamiatky zosnulých 2.11.2019 a nedele 3.11.2019 bude premávka v režime sobota a nedeľa.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 30.10.2019 / 30.10.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.