Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestskí policajti počas kontroly neprehliadli nelegálne skládky ani vraky vozidiel

Dátum: 03.10.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestskí policajti počas kontroly neprehliadli nelegálne skládky ani vraky vozidiel

Mestskí policajti zamerali svoju pozornosť na kontrolu poriadku a čistoty na verejných priestranstvách a dodržiavanie zákona o odpadoch

Dodržiavanie ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov a všeobecne záväzných nariadení vzťahujúcich sa na túto oblasť, poriadok a čistota na verejných priestranstvách, či dodržiavanie zákona o odpadoch. Aj týmto oblastiam sa v priebehu včerajšieho dňa venovali mestskí policajti Expozitúry MsP Bratislava IV.
 
 
vrak a skládka
 
 
 

Kontrola bola zrealizovaná v niektorých mestských častiach v rámci štvrtého bratislavského okresu. Majitelia psov v MČ Dúbravka, Devínska Nová Ves a Lamač ukázali, že svoje povinnosti, ktoré je potrebné, aby pri vychádzkach so svojimi miláčikmi dodržiavali, veľmi dobre poznajú a vzorne si ich aj plnia. Celkový počet skontrolovaných psíčkarov zo strany mestskej polície sa rovnal číslu 32, pričom ani v jednom prípade nebolo zistené akékoľvek porušenie v tomto smere. 

Mestskí policajti svoju pozornosť zamerali aj na výskyt nelegálnych skládok odpadu. Tieto sa im podarilo objaviť v MČ Dúbravka, išlo konkrétne o dve skládky, ktoré boli následne nahlásené príslušnému miestnemu úradu. Problematika starých vozidiel nie je taktiež novinkou a teda aj prípadný výskyt takýchto vozidiel, v uliciach, si mestskí policajti v priebehu kontroly pozorne všímali. Na tzv. vraky vozidiel narazili nielen Dúbravke, ale aj v Devínskej Novej Vsi. Celkom štyri staré vozidlá boli, obdobne ako aj zistené nelegálne skládky odpadu, zadokumentované a odstúpené na ďalšie konanie príslušným miestnym úradom. 

Výsledky tejto akcie ukazujú, že obdobné kontroly nie sú zbytočné, plnia svoj účel a pôsobia preventívne, preto v ich realizácii bude mestská polícia pokračovať, a to nielen v okrese Bratislava IV, ale v rámci celého hlavného mesta.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 3.10.2019 / 3.10.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.