Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nová stanica mestskej polície na Obchodnej ulici prináša výsledky

Dátum: 25.09.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Nová stanica mestskej polície na Obchodnej ulici prináša výsledky

Prvý mesiac fungovania novej stanice mestskej polície na Obchodnej ulici ukázal, že jej zriadenie malo zmysel a opodstatnenie

Nová stanica mestskej polície na Obchodnej ulici má za sebou prvý mesiac fungovania. Aj keď je to zatiaľ len krátky čas na podrobnejšie hodnotenie, z doterajšej činnosti sa ukazuje, že jej zriadenie malo zmysel a opodstatnenie. Ľudia stále viac využívajú pri riešení rôznych podnetov tunajšie klientske centrum. Zásahová jednotka mestskej polície, ktorá tu má sídlo, riešila za mesiac vyše 160 priestupkov a zistila aj 3 trestné činy.
 
 
zásahovka
 
 
 

Kontaktné klientske centrum funguje od pondelka do piatku v čase od 9.00 hod. do 18.00 hod. a je vyhľadávané čoraz viac. Ľudia sa na pracovníkov klientskeho centra obracajú z rôznych dôvodov. Osobne tu napríklad oznamujú podozrenia z páchania priestupkov, prípady rušenia nočného pokoja, nesprávne parkovanie nielen v Starom Meste, výskyt nelegálnych skládok a podobne. Ale do klientskeho centra tiež prinášajú napríklad nájdené osobné doklady, kartičky poistencov, skončil tu aj mobilný telefón, ktorý si vzápätí vyzdvihol v centre jeho majiteľ.

Policajti zo Zásahovej jednotky mestskej polície, ktorá tu má sídlo, vykonávajú počas víkendových nocí prioritne službu na Obchodnej ulici a v jej okolí. Ich pôsobenie v centre mesta je viditeľné už teraz. Za mesiac riešili 117 priestupkov týkajúcich sa nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, 18 priestupkov na úseku dopravy, 21 priestupkov súvisiacich s čistotou a poriadkom na verejných priestranstvách, 4 prípady obťažovania okoloidúcich, 3 priestupky nedodržania stanovených prevádzkových hodín. V rámci vykonávania odborného dozoru v oblasti taxislužby zistili 1 priestupok a ten bol odstúpený na doriešenie príslušnému správnemu orgánu.

Okrem toho mestskí policajti zo Zásahovej jednotky v spolupráci s kolegami z kynologickej stanice, zistili 3 trestné činy. Dva sa týkali ublíženia na zdraví, o ktorých sme už informovali. Konkrétne išlo o bitku dvoch ľudí na križovatke Obchodná – Poštová, ku ktorej prišlo v noci z 13. na 14. septembra. Bitka si vyžiadala zranenie jedného z jej účastníkov, ktorý upadol do bezvedomia. Príslušníci MsP preto privolali na miesto pracovníkov RZP, ktorí mladíka previezli do nemocnice. Hliadka zároveň na osobnej slobode obmedzila 18-ročného Čecha, ktorý bol následne predvedený na oddelenie PZ.

Počas tej istej noci sa opäť na Obchodnej ulici strhla bitka desiatich ľudí na zastávke MHD. Na miesto okamžite vyrazila zásahová jednotka zo stanice MsP na Obchodnej. V tomto prípade pomáhali aj kolegovia z kynologickej hliadky, ktorí práve počas víkendov vypomáhajú na Obchodnej. Táto bitka si vyžiadala štyri zranené osoby. Tri boli ošetrené priamo na mieste. Avšak stav štvrtej si vyžiadal prevoz do nemocnice. Aj v tomto prípade skončili bitkári v rukách príslušníkov štátnej polície.

Posledný prípad sa stal počas uplynulého víkendu zo soboty na nedeľu (z 21. na 22. 9.). Išlo o krádež na Poštovej ulici, ktorú odsledoval príslušník mestskej polície na kamerovom systéme a na miesto okamžite vyslal kolegov zo Zásahovej jednotky. Traja páchatelia vo veku 16 až 44 rokov okradli muža. Jeden z trojice (16-ročný) bol, navyše, Policajným zborom hľadaný, pretože sa nevrátil do reedukačného centra. Podozrivú trojicu zadržala hliadka Zásahovej jednotky a z dôvodov podozrenia zo spáchania trestného činu si prípad prevzali príslušníci Policajného zboru.

K odhaleniu týchto trestných činov prispel aj modernizovaný kamerový systém na Obchodnej ulici. Jedenásť kamier túto ulicu a jej okolie pokrýva v podstate na 100% a v prípade, ak operátor systému v zábere tej ktorej kamery zistí páchanie protiprávnej činnosti, okamžite na miesto incidentu vysiela zásahovú hliadku.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 25.9.2019 / 25.9.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.