Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Niektorí nezodpovední vodiči zákazové značky stále nerešpektujú

Dátum: 24.02.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Niektorí nezodpovední vodiči zákazové značky stále nerešpektujú
Už takmer týždeň platia v hlavnom meste rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré si vyžiadala rekonštrukcia kruhového objazdu pod Prístavným mostom, ale aj úplná uzávierka Mlynských nív
Už takmer týždeň platia v hlavnom meste rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré si vyžiadala rekonštrukcia kruhového objazdu pod Prístavným mostom, ale aj úplná uzávierka Mlynských nív.
 
 
Kontrola na Páričkovej ulici
 
Hoci verejnosť o týchto obmedzeniach bola dostatočne a včas informovaná, skúsenosť hliadok mestskej polície, ktoré v spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom zabezpečujú prejazdnosť Páričkovej ulice, je úplne iná. Z dovtedy jednosmernej ulice bola vytvorená obojsmerná určená výhradne len pre mestskú hromadnú dopravu ako odklonová trasa za uzatvorené Mlynské Nivy a taktiež pre vozidlá taxi. Z Páričkovej ulice bola úplne vylúčená individuálna preprava osobnými motorovými vozidlami.

Dopravné obmedzenia nenechali na seba dlho čakať a na sociálnych sieťach sa vytvorili dva tábory. Zástupcovia jedného prítomnosť policajných hliadok a následné riešenie priestupcov nerešpektujúcich zákazové značky kritizujú, druhý požaduje nepretržité monitorovanie tejto ulice a nekompromisné riešenie priestupcov.

Je potrebné povedať, že vzniknutá situácia nie je ľahostajná ani príslušníkom mestskej polície. Len za prvý týždeň platnosti dopravných obmedzení na tejto ulici riešili 293 priestupcov. Ďalších 260 motoristov bolo hliadkami otočených ešte pred vjazdom do týchto miest.

Obmedzenia na samotnej Páričkovej ulici nie sú samoúčelné. V jednom vozidle mestskej hromadnej dopravy pri maximálnej obsadenosti sa môže prepravovať 150 ľudí. V jednom osobnom aute je cestujúcich oveľa menej. Maximálne jeho vodič a spolujazdec. Teoreticky v osobných vozidlách, ktoré zastavili hliadky mestskej polície, cestujúcich mohlo byť 586. Teda štyri plne obsadené kĺbové autobusy MHD. Tieto v dennom režime zabezpečujú prepravu cestujúcich po tejto ulici tromi pravidelnými linkami. Preto túto ulicu budú mestskí policajti neustále kontrolovať a to až do času, kedy sa motoristi nepoučia a začnú konečne rešpektovať platné dopravné značenie.

 


 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 25.2.2019 / 25.2.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.