Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zima je pre nich pohromou

Dátum: 13.01.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zima je pre nich pohromou

Ľudia, ktorí sa ocitli na ulici bez strechy nad hlavou odolávajú v týchto dňoch skutočne mrazivému počasiu. Mestská polícia preto v zimnom období tieto skupiny ľudí monitoruje častejšie

Ľudia, ktorí sa ocitli na ulici bez strechy nad hlavou odolávajú v týchto dňoch skutočne mrazivému počasiu. Mestská polícia preto v zimnom období tieto skupiny ľudí monitoruje častejšie.
 
 
kontrola bezdomovcov

Ľudom bez domova je počas pravidelných kontrol zo strany príslušníkov mestskej polície odporúčané, aby sa predovšetkým v zime presúvali z ulíc do centier a nocľahární, ktoré sú pre nich určené, pretože chlad a mráz je pre nich skutočnou hrozbou. Mnohí ľudia žijúci na ulici však tieto odporúčania neprijímajú, životu a pravidlám v nocľahárniach sa odmietajú prispôsobiť. Mestskí policajti ich preto smerujú aj na miesta, kde je podávaný teplý čaj, prípadne polievka, aby sa aspoň takýmto spôsobom v nepriaznivom počasí zohriali. Mestskí policajti obdobné kontroly realizujú v rámci všetkých bratislavských okresov aj v spolupráci s oddeleniami sociálnych vecí príslušných miestnych úradov.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.1.2019 / 14.1.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.