Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Silvester v centre mesta bez mimoriadnych udalostí

Dátum: 31.12.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Silvester v centre mesta bez mimoriadnych udalostí

Rozlúčka so starým rokom a vítanie toho nového v centre hlavného mesta prebehla bez rušivých momentov

Rozlúčka so starým rokom a vítanie toho nového v centre hlavného mesta prebehla bez rušivých momentov. Službukonajúci mestskí policajti síce riešili niekoľko prípadov obťažovania ľudí zo strany neprispôsobivých občanov, tieto ale dobrú náladu zábavychtivých ľuďom nepokazili.
 
ohňostroj

V dobrom budú na silvestrovskú noc spomínať aj dvaja Bratislavčania. Tí sa už možno aj rozlúčili so svojimi mobilnými telefónmi, ktoré v centre mesta stratili. Dlho bez spojenia so svetom ale nezostali. Prístroje našli mestskí policajti, ktorí ich vzápätí pôvodným majiteľom aj odovzdali.

Ani tohtoročná zábava pod holým nebom sa nezaobišla bez rôznych poranení. Po telefonáte z mestskej polície zasahovali pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci na Hviezdoslavovom námestí. Ich pomoc potreboval 30-ročný cudzinec s poraneniami hlavy.

Pokiaľ ide o používanie zábavnej pyrotechniky, jej zákaz na území hlavného mesta aj počas uplynulej noci mnohí ľudia ignorovali. Mestskí policajti v rámci celého mesta preverovali 122 takýchto oznamov. Najviac hlásení o jej používaní prijali operační pracovníci mestskej polície z okresu Bratislava 2. Pokuta za používanie zábavnej pyrotechniky je až 33 eur. Táto silvestrujúcim môže znepríjemniť posledný deň v roku a túto policajné hliadky neváhajú uložiť za nedodržanie všeobecne záväzného nariadenia v hlavnom meste.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.1.2019 / 1.1.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.