Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Boli sme na lampiónovom sprievode

Dátum: 14.11.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Boli sme na lampiónovom sprievode

V školskom klube detí pri Základnej škole na Mudroňovej ulici v Bratislave slovíčko „nuda“ nepoznajú. O rôzne aktivity pre detí navštevujúcich tento klub je tu vždy postarané. Naposledy to bol lampiónový sprievod

V školskom klube detí pri Základnej škole na Mudroňovej ulici v Bratislave slovíčko „nuda“ nepoznajú. O rôzne aktivity pre detí navštevujúcich tento klub je tu vždy postarané. Naposledy to bol lampiónový sprievod.
 
Na nočnom priechode pre chodcov
 
Od skončenia prvej svetovej vojny ubehlo už rovných 100 rokov. Štyri roky trvajúci ozbrojený konflikt globálnych rozmerov si vyžiadal takmer 10 miliónov ľudských životov a ďalších sedem miliónov obetí ako jej následok. Na dovtedy najväčší vojnový konflikt v dejinách ľudstva nezabudli ani pedagógovia vzdelávajúci žiakov navštevujúcich Základnú školu na Mudroňovej ulici. Pre „prvostupniarov“ pripravili tradičný Lampiónový sprievod. Jeho trasa viedla k Pomníku padlým v 1. svetovej vojne na ulici Francúzskych partizánov v Horskom parku. Na týchto miestach si zapálením sviečky deti a ich rodičia pripomenuli obete tejto nezmyselnej vojny. A keď sa účastníci sprievodu vrátili späť do školy, čakalo ich tu prekvapenie. Ohňová show v podaní zoskupenia Fandango. Po celý čas sme sa o bezpečnosť detí starali aj my.
 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.11.2018 / 15.11.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.