Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nové motorové vozidlá pre mestskú políciu

Dátum: 28.10.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Nové motorové vozidlá pre mestskú políciu

Primátor hl. mesta SR Bratislavy nám dnes odovzdal 4 nové vozidlá značky Toyota

Primátor hl. mesta SR Bratislavy nám dnes odovzdal 4 nové vozidlá značky Toyota. Náš autopark týmto výrazne omladol.
 
nové autá Toyota

Mestská polícia hl. mesta SR Bratislavy od dnešného dňa teda disponuje celkom 51 motorovými vozidlami, pomocou ktorých hliadky mestskej polície zabezpečujú nepretržitý výkon služby v hlavnom meste. Autopark mestskej polície je značne zastaralý a údržba súčasných motorových vozidiel si vyžaduje nemalé finančné investície. Naposledy bol hromadne vozový park obnovený v roku 2009 a to nákupom 11 vozidiel KIA, pričom až do roku 2016 vozidlá mestskej polície obnovované neboli. V roku 2016 sa pristúpilo postupne k obnove vozového parku mestskej polície, a to zakúpením piatich nových vozidiel Škoda Octavia. O rok neskôr to boli ďalšie štyri nové vozidlá Škoda Octavia s kombinovanou pohonnou jednotkou na benzín a plyn.

V tomto roku sa nám podarilo vysúťažiť ďalšie štyri motorové vozidlá, a to Toyota Auris Hybrid. Hybridný pohon týchto vozidiel pozostáva zo spaľovacieho motora spojeného s elektromotorom podporujúci prácu trakčnej pohonnej jednotky a tým zaisťuje vyšší výkon vozidla a nižšiu spotrebu vozidla, ktorá sa v mestskej prevádzke pohybuje na úrovni 3,5 až 3,9 l/100 km. Cena plne vybaveného vozidla vrátane DPH aj s poskytnutou zľavou zákazníkovi firmou PPC team je 24 622.- eur. Do autoparku mestskej polície dnešným dňom pribudli štyri takéto vozidlá.  

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.10.2018 / 29.10.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.