Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Naše kolobežky od apríla nezaháľali

Dátum: 15.10.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Naše kolobežky od apríla nezaháľali

O mobilné dopravné ihrisko, s ktorým navštevujeme materské a základné školy bol v tomto roku opäť mimoriadny záujem

O mobilné dopravné ihrisko, s ktorým navštevujeme materské a základné školy bol v tomto roku opäť mimoriadny záujem.
 
deti dopravná výchova

Navštívili sme s ním 44 základných a materských škôl. Nezaháľali sme ani počas prázdnin a naše aktivity v tomto smere sme orientovali na detské letné tábory. Popri tom sme sa napríklad prezentovali aj na veľkom OLO finále na Hlavnom námestí, na Dni otvorených dverí Dopravného podniku, ale i na spoločnej akcii, ktorú pre motoristov v spolupráci aj s nami pripravil ÚAMK SR – Bratislava tour 2018. S našimi kolobežkami po mobilnom dopravnom ihrisku sa previezlo celkom 4853 detí. Učili sme ich tomu ako správne a najmä bezpečne prechádzať cez priechody pre chodcov, ale i tomu ako sa má správny cyklista správať v cestnej premávke. Tí najlepší dostávali od nás aj darčeky, ktorými boli detské pexesá, prípadne reflexné pásky. Teší nás, že keď stretávame na cyklocestičkách našich „žiakov“ vidíme, že rady od nás padli na úrodnú pôdu, zásadu byť videný plne dodržiavajú a pásky, ktoré sme im dali počas bicyklovania skutočne využívajú.

Naše malé mobilné dopravné ihrisko sme v týchto dňoch uložili na zimný spánok a už teraz netrpezlivo čakáme kedy sa na budúci rok opäť oteplí a my budeme znova môcť vyraziť za škôlkarmi a školákmi. Záleží nám predsa na ich bezpečnosti a preto radi medzi nich kedykoľvek zavítame.  

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.10.2018 / 15.10.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.