Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Účastníci workshopu Urbánna bezpečnosť diskutovali o Obchodnej ulici

Dátum: 29.06.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Účastníci workshopu Urbánna bezpečnosť diskutovali o Obchodnej ulici

Občianske združenie Obchodná ulica a okolie, ktoré zastrešuje viac ako 90 prevádzkarov a majiteľov budov na tejto ulici a zasadzuje sa o dlhodobú koncepčnú premenu Obchodnej ulice a jej okolia, zvýšenie kvality jej verejného priestoru, ...

Občianske združenie Obchodná ulica a okolie, ktoré zastrešuje viac ako 90 prevádzkarov a majiteľov budov na tejto ulici a zasadzuje sa o dlhodobú koncepčnú premenu Obchodnej ulice a jej okolia, zvýšenie kvality jej verejného priestoru, ekonomického, kultúrneho a spoločenského potencionálu tohto priestoru a profesionálnej komunikácie medzi obchodníkmi, obyvateľmi, mestom a ďalšími partnermi zorganizovalo v priestoroch Smart City Hub na Obchodnej ulici stretnutie so zástupcami hlavného mesta, mestskej polície a Policajného zboru.
 
 
Stretnutie na Obchodnej ulici
 
Účastníci stretnutia vzájomne hľadali východiská z momentálneho stavu aký na Obchodnej ulici je. Hlavné mesto spolu s obyvateľmi tejto ulice pokračuje v spoločnom hľadaní riešení. O problémoch vie. V spolupráci s ministerstvom vnútra boli prijaté viaceré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie. Využívanie týchto opatrení v praxi bol nedávno osobne skontrolovať aj primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal. Súčasný stav sa nedá však zredukovať len na bezpečnostný problém, ale ide o širší sociálny fenomén, ktorý si vyžaduje zainteresovanie viacerých odborníkov, či už z oblasti zdravotníctva alebo sociálnych vecí. Mesto je pripravené byť nápomocné, ale do samotného riešenia sa musia zapojiť viaceré organizácie ktoré majú účinné nástroje na riešenie týchto problémov.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.6.2018 / 29.6.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.