Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Psíčkari v hľadáčiku mestských policajtov

Dátum: 10.01.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Psíčkari v hľadáčiku mestských policajtov

Policajti Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy sa pravidelne v rámci výkonu služby zameriavajú aj na kontrolu povinností majiteľov psov a dodržiavania všeobecne záväzných nariadení, ktorými ...

Policajti Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy sa pravidelne v rámci výkonu služby zameriavajú aj na kontrolu povinností majiteľov psov a dodržiavania všeobecne záväzných nariadení, ktorými sa upravujú niektoré podmienky držania psov.
 
 
kontrola psov
 

Pri minuloročných kontrolách zistili 196 takýchto priestupkov, pričom v 122 prípadoch sa jednalo o voľný pohyb psov na verejných priestranstvách.

Aj dnes si mestskí policajti posvietili na bratislavských psíčkarov. Zamerali sa na štvrtý a piaty bratislavský okres. V rámci mestských častí Bratislava - Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Devínska Nová Ves a Záhorská Bystrica sa kontrole podrobilo celkom 36 psíčkarov, pričom v troch prípadoch bola uložená bloková pokuta.

V mestskej časti Bratislava - Petržalka policajti skontrolovali 15 majiteľov psov, v dvoch prípadoch za porušenie príslušných všeobecne záväzných nariadení, ktorými sa upravujú niektoré podmienky držania psov boli psíčkari riešení v zmysle zákona.

„V kontrolách zameraných na majiteľov psov nepoľavíme ani v tomto roku, pretože všetkým nám, ktorí žijeme v hlavnom meste by malo záležať a musí záležať na tom, aby bolo mesto čisté, aby sa deti mohli hrať na čistých pieskoviskách a aby chodníky a námestia neboli znečisťované psími exkrementami, ktoré nie sú v konečnom dôsledku pre mesto dobrou vizitkou“, povedal náčelník Mestskej polície Bratislava vrchný komisár Ing. Ivan Lechner.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.1.2018 / 11.1.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.