Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nové vozidlá a uniformy

Dátum: 14.12.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Nové vozidlá a uniformy

Hlavné mesto dňa 14.decembra 2017 odovzdalo ďalšie nové vozidlá v rámci zlepšovania a skvalitňovania služieb mestskej polície na území hlavného mesta SR Bratislavy. K piatim vozidlám značky Škoda Octavia combi vybavených ...

Hlavné mesto dňa 14.decembra 2017 odovzdalo ďalšie nové vozidlá v rámci zlepšovania a skvalitňovania služieb mestskej polície na území hlavného mesta SR Bratislavy. K piatim vozidlám značky Škoda Octavia combi vybavených zvláštnym výstražným zvukovým zariadením z minulého roka tak pribudli ďalšie štyri, ktoré majú najmodernejšie bezpečnostné systémy a iné technické vylepšenia. Navyše jedno vozidlo bude vybavené aj defibrilátorom. Súčasne ide o vozidlá na ekologický pohon, takže sú šetrné k životnému prostrediu.
 
 
nové vozidlá
 
 
 

Príslušníci mestskej polície zároveň na prevzatí nových vozidiel predviedli aj nové rovnošaty, ktoré dostali ako darček od mesta. Ako spomenul primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal: “Hlavné mesto sa usiluje neustále zlepšovať podmienky pre príslušníkov mestskej polície, ktorí dohliadajú na verejný poriadok na území Bratislavy a sú takpovediac jej obrazom. Denne musia zasahovať a riešiť desiatky situácií, pri ktorých ide najmä o čas, preto sa snažíme vylepšovať služby a modernizovať vozidlový park mestskej polície na čo najrýchlejšie zásahy v teréne, kde veľakrát ide o záchranu života.“

Z tohto dôvodu primátor Bratislavy okrem nových áut pre mestskú políciu ocenil aj 3 mestských policajtov za záchranu ľudského života a poďakoval im za ich statočnosť a zásluhy. Medzi ocenenými príslušníkmi polície boli Mária Vadingerová a Ján Osvald, ktorí zasahovali pri potýčke v Dúbravke a do príchodu záchranárov poskytli zraneným prvú pomoc. Tretím policajtom, ktorý si z rúk primátora prevzal ocenenie bol Peter Pavlík, ktorý zachránil život mladému cyklistovi, ktorý pri Čunove spadol z bicykla. Mestskí policajti majú povinne absolvovaný kurz prvej pomoci.

Na zaistenie bezpečnosti a poriadku v uliciach miest je potrebné adekvátne technické vybavenie, čo potvrdil aj náčelník Mestskej polície v Bratislave Ivan Lechner. „V Bratislave tento rok evidujeme celkom 70 034 udalostí, pričom z uvedené počtu bolo 55 032 priestupkov. Najviac priestupkov bolo v mestskej časti Staré Mesto. Po dopravných porušeniach sa najčastejšie stretávame s priestupkami na úseku čistoty a poriadku. Vďaka týmto vozidlám budeme schopnejší operatívnejších zásahov a poskytovania služieb občanom, ktoré uľahčia prácu aj našim pracovníkom ,“ informoval náčelník mestskej polície.

Príjemnejšou stránkou práce príslušníkov mestskej polície sú preventívne akcie pre deti, aby vedeli správne prechádzať cez cestu a boli zodpovednými účastníkmi cestnej premávky. Veľkej obľube sa v tomto prípade teší detské mobilné dopravné ihrisko s ozajstnými semaformi, dopravnými značkami aj priechodom pre chodcov.

Mestská polícia v Bratislave v súčasnosti disponuje 41 vozidlami (vrátane 4 dnešných vozidiel), 7 motocyklami a 3 prívesnými vozíkmi. 

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.12.2017 / 15.12.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.