Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Medzi ocenenými boli aj naši mestskí policajti

Dátum: 22.11.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Medzi ocenenými boli aj naši mestskí policajti
V Tatranskej Štrbe sa na pravidelnom sneme Združenia náčelníkov obecných a mestských polícii Slovenska stretli v dňoch 21. až 22. novembra 2017 zástupcovia tohto združenia z celého Slovenska.
 
V Tatranskej Štrbe sa na pravidelnom sneme Združenia náčelníkov obecných a mestských polícii Slovenska stretli v dňoch 21. až 22. novembra 2017 zástupcovia tohto združenia z celého Slovenska.
 
 
Ocenenie Za záchranu života
 
 
 

Súčasťou snemu bolo aj odovzdávanie ocenení Za záchranu života prezidentom združenia Jánom Andrejkom mestským a obecným policajtom, ktorí v tomto roku svojou rozhodnou činnosťou zachránili ľudské životy. Z jednotlivých slovenských krajov prišlo 16 návrhov na udelenie ocenenia a medzi ocenenými boli aj traja mestskí policajti z Bratislavy.

Mladšia inšpektorka PhDr. Mária Vadingerová spolu s mladším inšpektorom Jánom Osvaldom pri preverovaní oznamu dňa 21. júla 2017 týkajúceho sa výtržnosti bezdomovcov v záhradkárskej osade na Agátovej ulici našli ležiac na zemi dvoch ľudí, ktorí mali v oblasti brucha a hrudníka viaceré bodné rany. Obaja boli pri vedomí, ale silne krvácali. Na mieste incidentu sa nachádzal podľa informácii získaných od svedkov aj 43-ročný muž, ktorý mal mužov zraniť. Toho následne policajti obmedzili na osobnej slobode. Zranenému 23 a 44 ročnému mužovi následne obaja policajti poskytli prvú pomoc a pomocou tlakových obväzov zastavili krvácanie. Oboch do príchodu pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci uložili do stabilizovanej polohy. Podľa vyjadrenia zdravotníkov priamo na mieste obaja poškodení mali na tele bodné asi štvorcentimetrové rany. Podozrivý muž skončil na príslušnom policajnom oddelení a vyšetrovateľom polície bol obvinený zo spáchania zločinu ťažkého ublíženia na zdraví.

Medzi ocenenými bol aj inšpektor Peter Pavlík. Ten dňa 17. augusta 2017 v čase o 20.30 hod. pri vykonávaní hliadkovej služby v katastri obce Čunovo spozoroval na účelovej cestičke dunajskej hrádze na zemi spadnutého mladého cyklistu. Cyklista pravdepodobne v dôsledku nevoľnosti stratil ovládanie nad bicyklom a spadol. Pri páde narazil do kovových zábran pričom si vážne poranil hlavu. Inšpektor Peter Pavlík 14-ročnému Bratislavčanovi krvácanie z rán na hlave zastavil, uložil ho do stabilizovanej polohy a prostredníctvom operačného pracovníka privolal na miesto pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Tí chlapca s podozrením na otras mozgu previezli na ošetrenie do detskej fakultnej nemocnice.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 23.11.2017 / 23.11.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.