Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Aj dnes sme kontrolovali parkovanie na turisticky frekventovaných miestach

Dátum: 09.11.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Aj dnes sme kontrolovali parkovanie na turisticky frekventovaných miestach

Po kontrole zameranej na problematiku parkovania na turisticky frekventovaných miestach v Starom Meste v utorok predpoludním, počas ktorej sme v spolupráci s príslušníkmi Krajského dopravného inšpektorátu zistili 7 priestupkov týkajúcich sa parkovania motorových vozidiel na cestičke pre cyklistov na Námest...

Po kontrole zameranej na problematiku parkovania na turisticky frekventovaných miestach v Starom Meste v utorok predpoludním, počas ktorej sme v spolupráci s príslušníkmi Krajského dopravného inšpektorátu zistili 7 priestupkov týkajúcich sa parkovania motorových vozidiel na cestičke pre cyklistov na Námestí Fr. Liszta, jeden priestupok nedodržania stanoveného časového limitu pre zájazdové autobusy na Námestí A. Dubčeka, ako aj jeden priestupok neoprávneného státia v zóne s dopravným obmedzením, podobná kontrola prebehla aj dnes predpoludním.
 
 
Parkovanie na Námestí A. Dubčeka
 
 
 

Niektoré miesta vyhradené na krátkodobé parkovanie zájazdových autobusov maximálne na 10 minút na Námestí A. Dubčeka, ako aj Rázusovom nábreží niektorí z ich vodičov s obľubou využívajú na dlhodobejšie parkovanie

Výsledok dnešnej kontroly opäť priniesol zistenia, že vodiči autobusov tento čas nerešpektujú a zaberaním parkovacích miest bránia iným zájazdovým autobusom doviezť na tieto miesta svojich klientov. Dnes v priebehu niekoľkých minút stanovený čas parkovania nerešpektovali štyria vodiči a tí boli následne za priestupky riešení v zmysle zákona.

V rámci dnešnej kontroly sa policajti zamerali aj na Námestie Fr. Liszta. Tu vodiči s obľubou parkujú na vyznačenej cestičke pre cyklistov a nerešpektujú pravidlá parkovania v zóne s dopravným obmedzením. Desať motoristov po dnešnom dni vie, že aj na krátkodobé parkovanie sa oplatí využiť parkovisko, ktoré pred hlavnou stanicou je. Za priestupok proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke hrozí priestupcovi na mieste bloková pokuta až do výšky 50 eur. V rámci dnešných kontrol boli prekontrolovaní aj niektorí taxikári. Traja z nich obišli s „čistým štítom“, jedného taxikára ale za zistený priestupok čaká správne konanie.

„Riešeniu dopravnej situácie v hlavnom meste sa neustále venujeme a vo zvýšenej miere svoju pozornosť orientujeme aj na turisticky frekventované miesta. V podobných kontrolách nepoľavíme a pokiaľ sa situácia v tomto smere nezlepší, budeme v nich naďalej intenzívne pokračovať,“ povedal náčelník bratislavskej mestskej polície vrch. kom. Ing. Ivan Lechner.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 10.11.2017 / 10.11.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.