Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Sekunda v živote chodca

Dátum: 28.09.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Sekunda v živote chodca

V nadväznosti na aktivity Európskeho týždňa mobility mestskí policajti v Bratislave v spolupráci s autoškolou Marína a Krajským dopravným inšpektorátom KR PZ v Bratislave zrealizovali na parkovisku nákupného centra TESCO Extra na Panónskej ceste podujatie pre širokú verejnosť, na ktorom odborníci poukázali na nebezpečenstvo hroziace chodcom pri náraze motorovým vozidlom.

V nadväznosti na aktivity Európskeho týždňa mobility mestskí policajti v Bratislave v spolupráci s autoškolou Marína a Krajským dopravným inšpektorátom KR PZ v Bratislave zrealizovali v stredu, dňa 27.9.2017, na parkovisku nákupného centra TESCO Extra na Panónskej ceste podujatie pre širokú verejnosť, na ktorom odborníci poukázali na nebezpečenstvo hroziace chodcom pri náraze motorovým vozidlom.
 
 
Na dopravnom ihrisku
 
Žiaci ako aj ostatní zúčastnení mali možnosť vidieť praktické ukážky nárazov s poukázaním na časové limity, ktoré vodič potrebuje na bezpečné zastavenie vozidla pri určitej rýchlosti v prípadoch, že chodec náhle vkročí do jazdnej dráhy motorovému vozidlu. Mestskí policajti nezabudli ani na tých najmenších školáčikov. Pre nich pripravili mobilné dopravné ihrisko, na ktorom školákov učili bezpečnému správaniu sa v cestnej premávke či už budú chodci, alebo ako cyklisti. No a počas celého podujatia bola k dispozícií prezentácia našich ekologických vozidiel, čiže elektrovozidiel BMW, vozidlo poháňané stlačeným zemným plynom, elektrokolobežka a elektrický bicykel. 
 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 28.9.2017 / 28.9.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.