Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Miesta s regulovaným státím neslúžia na trvalé parkovanie

Dátum: 04.09.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Miesta s regulovaným státím neslúžia na trvalé parkovanie
Zaparkovať svoje motorové vozidlo v centre hlavného mesta je naozaj problematické. Voľných parkovacích miest je ako šafranu a to sa týka aj Vazovovej ulice.. Státie na Vazovovej ulici je povolené len na vyznačených parkovacích miestach, pričom štyri z nich v hornej časti ulice slúžia na ...
Zaparkovať svoje motorové vozidlo v centre hlavného mesta je naozaj problematické. Voľných parkovacích miest je ako šafranu a to sa týka aj Vazovovej ulice.
 
Státie na Vazovovej ulici je povolené len na vyznačených parkovacích miestach, pričom štyri z nich v hornej časti ulice slúžia na krátkodobé zastavenie vozidiel maximálne na päť minút. A práve z týchto miest si niektorí motoristi urobili trvalé parkovanie a bránia tak ostatným vodičom  krátkodobo zastaviť.

Na tento „nešvár“ sa aj dnes pozrela jedna z hliadok mestskej polície. Na vodičov vozidiel, ktorí maximálny čas zastavenia na parkovacích miestach s regulovaným státím nerešpektovali, čakali na kolesách blokovacie zariadenia a potom aj riešenie priestupku v blokovom konaní.

„V tomto roku sme zistili a riešili už 73 podobných porušení,“ hovorí vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície. „Je potrebné povedať, že tieto miesta slúžia predovšetkým pre rodičov, ktorí do neďalekej základnej školy vozidlami vozia svoje ratolesti, prípadne si potrebujú v blízkom okolí čosi v krátkosti niečo vybaviť. Na dlhodobejšie parkovanie slúžia viaceré vyznačené parkovacie miesta na tejto ulici, prípadne parkovisko v jej spodnej časti“, dodáva Ivan Lechner.

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.9.2017 / 4.9.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.