Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Bezpečne do školy

Dátum: 04.09.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Bezpečne do školy
Tak ako po každý rok i dnes sa Mestská polícia hl. mesta SR Bratislavy postarala o bezpečnosť školákov v ich prvý školský deň. Mestskí policajti dnes ráno zaisťovali priechody pre chodcov pred vybranými školskými zariadeniami, pričom dohliadali ...
Tak ako po každý rok i dnes sa Mestská polícia hl. mesta SR Bratislavy postarala o bezpečnosť školákov v ich prvý školský deň.
 
Mestskí policajti dnes ráno zaisťovali priechody pre chodcov pred vybranými školskými zariadeniami, pričom dohliadali predovšetkým na to, aby sa deti dostali bezpečne z jednej strany cesty na druhú, do svojich škôl.

Dnešným dňom zároveň mestská polícia opäť rozbieha projekt dopravnej výchovy prostredníctvom vlastného mobilného dopravného ihriska. Pomocou neho príslušníci mestskej polície deti učia ako sa bezpečne správať v cestnej premávke, či už ako chodec alebo cyklista. Deťom prízvukujú, že nanajvýš opatrné majú byť na priechodoch pre chodcov, že pred tým ako vstúpia na vozovku sa musia uistiť, či im vodiči motorových vozidiel dávajú prednosť. Dôležité je tiež to, aby bolo dieťa dostatočne viditeľné a malo na sebe reflexné prvky.  

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.9.2017 / 4.9.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.