Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Cyklisti mestskej polície opäť vyrážajú do ulíc

Dátum: 25.05.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Cyklisti mestskej polície opäť vyrážajú do ulíc

Po zimnej prestávke sa Bratislavčania, ale aj návštevníci hlavného mesta budú môcť opäť stretávať s cyklohliadkami mestskej polície.

Po zimnej prestávke sa Bratislavčania, ale aj návštevníci hlavného mesta budú môcť opäť stretávať s cyklohliadkami mestskej polície.
 
Policajtov cyklistov uvidíme v uličkách Starého Mesta, na cyklohrádzi v Petržalke a Ružinove. V prípade priaznivého počasia je do pedálov pripravených „šliapnuť“ šesť policajtov.

„Tento spôsob služby sme zaviedli do praxe pred časom v letných mesiacoch v mestskej časti Bratislava Petržalka a osvedčil sa. Výhodou cyklohliadok je predovšetkým to, že  týmto spôsobom výkonu služby dokážeme obslúžiť širšie územie a aj ťažko prístupné lokality. Petržalské cyklohliadky operovali aj na miestach, kde sa pre zákaz nemožno dostať autom - napríklad záhradkárske lokality, Sad Janka Kráľa, samotná cyklistická hrádza, Tyršovo nábrežie, ako aj areál jazera Draždiak,“ hovorí vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície.

 Pri výkone služby sa príslušníci mestskej polície zaradení do cyklistických hliadok budú aj počas nastávajúcich mesiacov zameriavať na najčastejšie priestupky na úseku verejného poriadku ako napríklad znečisťovanie verejného priestranstva, odhaľovanie nelegálnych skládok, alebo nedovolenú konzumáciu alkoholu na verejných priestranstvách. Pozornosť budú venovať aj dodržiavaniu všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov a s tým súvisiacich priestupkov pri ich venčení na verejných priestranstvách.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 25.5.2017 / 25.5.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.