Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská polícia intenzívne dohliadala na ochranu nefajčiarov

Dátum: 20.11.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestská polícia intenzívne dohliadala na ochranu nefajčiarov

Mestská polícia sa 20. novembra, počas Medzinárodného dňa bez fajčenia, zapojila do zvýšenej ochrany nefajčiarov.

Mestská polícia sa 20. novembra, počas Medzinárodného dňa bez fajčenia, zapojila do zvýšenej ochrany nefajčiarov.
 
Náčelník mestskej polície Ivan Lechner vydal pokyn, aby hliadky intenzívnejšie kontrolovali dodržiavanie zákona o ochrane nefajčiarov najmä na frekventovaných zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

Mestská polícia upozorňuje, že podľa zákona o ochrane nefajčiarov je zakázané fajčiť na nástupištiach, zastávkach MHD a to až do vzdialenosti 4 metre od vymedzenej plochy nástupíšť. Kto tento zákaz poruší, dopúšťa sa priestupku, za ktorý môže mestská polícia uložiť blokovú pokutu do výšky 33 €. Mestská polícia môže v súvislosti s ochranou nefajčiarov kontrolovať dodržiavanie zákazu fajčiť na zastávkach MHD ako aj na miestach, kde to zakazuje všeobecne záväzné nariadenia. Napríklad všeobecne záväzné nariadenie mestskej časti Bratislava – Staré Mesto zakazuje fajčiť v Medickej záhrade ako aj v Grassalkovichovej záhrade.

Mestskí policajti kontrolujú dodržiavanie zákona o ochrane nefajčiarov denne. Včera sme zaevidovali jedenásť priestupkov. Mestskí policajti počas celého dňa upozorňovali fajčiarov na zákaz fajčiť na zastávkach MHD do 4 metrov od vymedzenej plochy nástupišťa. Mestská polícia bude aj naďalej v rámci bežného výkonu služby kontrolovať dodržiavanie zákona o ochrane nefajčiarov a v nasledujúcich mesiacoch vykonáme aj ďalšie špeciálne kontroly.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.11.2016 / 21.11.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.