Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kontrola taxislužieb aj verejného poriadku v okolí "Pentagonu"

Dátum: 17.11.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Kontrola taxislužieb aj verejného poriadku v okolí
Mestskí policajti vykonali 16. novembra v nočných hodinách kontrolu dodržiavania povinností zo strany taxislužieb.
 
Mestskí policajti vykonali 16. novembra v nočných hodinách kontrolu dodržiavania povinností zo strany taxislužieb.
 
Kontrolovali sme taxametre, státie mimo stanovišťa a vybavenie motorového vozidla. Zisťovali sme tiež, či je na karosérii vozidla vyznačená sadzba cestovného, či má vodič k dispozícii potrebné doklady a koncesné listiny, tiež či je vozidlo taxislužby riadne označené.

Celkovo sme skontrolovali 11 vozidiel na Námestí SNP, Námestí Franza Liszta, Kamennom námestí, Trnavskom mýte, Poštovej a Jesenského ulici. Zistili sme jednu závadu, ktorú vodič odstránil priamo na mieste. Na dvojhodinovej akcii sa zúčastnilo 12 príslušníkov mestskej polície. Ivan Lechner, poverejný vedením mestskej polície: „ Mestská polícia pravidelne vykonáva špeciálne kontroly zamerané na dohľad nad taxislužbami. Cieľom týchto kontrol je, aby všetci taxikári dodržiavali predpisy. Sme presvedčení o tom, že aj vďaka našim pravidelným kontrolám zaznamenávame medzi taxikármi stále menej priestupkov, dokonca vo viacerých prípadoch sme nezistili žiadne nedostatky. V takýchto kontrolách budeme aj naďalej pokračovať“. Napríklad počas špeciálnej kontroly v marci sme skontrolovali 45 vozidiel, pričom sme zistili 5 závad, v apríli sme zistili 5 závad u 22 vozidiel. V júni sme počas dvoch kontrol nezaznamenali žiadne závady. Špeciálne kontroly vykonávame počas denných aj nočných hodín.

V noci zo stredy na štvrtok sa mestskí policajti venovali aj intenzívnejšiemu dohľadu nad verejným poriadkom. Zamerali sme sa na viaceré lokality v Starom Meste, okolie Trnavského mýta a „Pentagon“. Do tejto akcie sme zapojili aj služobného psa. Zaevidovali sme tri priestupky z dôvodu porušenia zákazu požívania alkoholu na verejnosti. Ivan Lechner, poverený vedením mestskej polície: “Sme tu preto, aby sa Bratislavčania cítili bezpečne. Preto intenzívne vykonávame špeciálne kontroly zamerané na zvýšený dohľad nad verejným poriadkom. V týchto kontrolách budeme aj v spolupráci s Policajným zborom naďalej pokračovať, aby sme tak zvyšovali bezpečnosť a poriadok v Bratislave“. Napríklad len za uplynulý týždeň sme vykonali dve špeciálne kontroly v problémových lokalitách Nového Mesta a špeciálnu kontrolu vo všetkých mestských častiach v štvrtom bratislavskom okrese zameranú na vyhľadávanie osôb v pátraní, odhaľovanie trestnej činnosti na úseku vlámania do chát ale aj pátranie po odcudzených veciach.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 18.11.2016 / 18.11.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.