Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Policajná akcia v okrese Bratislava IV

Dátum: 16.11.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Policajná akcia v okrese Bratislava IV
Mestská polícia v spolupráci s Policajným zborom vykonala 16. novembra nadránom policajnú akciu „Bezdomovci“.
 
Mestská polícia v spolupráci s Policajným zborom vykonala 16. novembra nadránom policajnú akciu „Bezdomovci“.
 
Na akcii sa zúčastnili deviati príslušníci mestskej polície so psami, 22 príslušníkov Policajného zboru, zástupcovia mestskej časti Bratislava – Dúbravka a zástupcovia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Cieľom akcie bolo vyhľadávanie osôb v pátraní, odhaľovanie trestnej činnosti na úseku vlámania do chát ale aj pátranie po odcudzených veciach. Zámerom akcie bolo tiež poskytnutie sociálnej pomoci. Ivan Lechner, poverený vedením mestskej polície:“ Sme tu preto, aby sa Bratislavčania cítili bezpečne. Preto opakovane aj v spolupráci s Policajným zborom vykonávame a budeme vykonávať policajné akcie, ktorých cieľom je zvýšiť bezpečnosť a poriadok v Bratislave.

            Počas štyroch hodín sme skontrolovali viaceré lokality v mestských častiach Karlova Ves, Devín, Dúbravka, Lamač, Záhorská Bystrica a Devínska Nová Ves. Zamerali sme sa na chatové oblasti, okolie nákupných centier a supermarketov. Skontrolovali sme viaceré neobývané objekty a  pivničné priestory. Mestská polícia mala podozrenie, že v priestoroch obytného domu na Ulici Ľuda Zúbka, kde nedávno došlo k požiaru, sa neoprávnene zdržiavajú viaceré osoby. Preto sme počas akcie preverili aj tento priestor. Skontrolovali sme všetky miesta, na ktorých sa zvyknú zdržiavať podozrivé osoby alebo neprispôsobivé osoby.

            Celkovo sme počas policajnej akcie skontrolovali 46 osôb, z toho štyri deti. Žiadna osoba nebola v pátraní. Stav a podmienky maloletých detí skontrolovali pracovníci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Všetky skontrolované osoby boli v dobrom zdravotnom stave, nepotrebovali pomoc sociálnych pracovníkov ani lekára.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.11.2016 / 17.11.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.