Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vyhodnotenie letnej turistickej sezóny

Dátum: 22.09.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Vyhodnotenie letnej turistickej sezóny

Mestskí policajti úspešne zvládli letnú turistickú sezónu. Nezaznamenali sme žiadne výrazné narušenie verejného poriadku.

Mestskí policajti úspešne zvládli letnú turistickú sezónu. Nezaznamenali sme žiadne výrazné narušenie verejného poriadku.
 
Počas uplynulých troch mesiacov sme častejšie ako počas iných mesiacov v roku nasadzovali cyklohliadky mestskej polície. Hliadky jazdnej polície sme nasadzovali na viaceré miesta v Bratislave. V Starom Meste pôsobilo viac peších policajtov.

Počas letnej turistickej sezóny zabezpečovali mestskí policajti verejný poriadok na desiatkach festivalov, koncertov na podujatiach „Kultúrne leto“. Dohliadali sme tiež na bezpečnosť a verejný poriadok počas Európskeho samitu regiónov a miest, ktorý sa konal pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Zúčastnilo sa na ňom približne tisíc účastníkov, medzi nimi primátori, starostovia a zástupcovia regiónov z celej Európskej únie.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Chceme, aby mestskí policajti boli čo najbližšie k ľuďom. Našou úlohou je pôsobiť preventívne a v prípade potreby sa čo najrýchlejšie dostať k tým, ktorí potrebujú našu pomoc. Od 1. júla pôsobí v uliciach Starého Mesta viac príslušníkov mestskej polície. Vďaka tomu, že sme nablízku, mohli sme počas leta okamžite napríklad pomôcť zranenému dieťaťu, turistom, stratené veci sme pomohli vrátiť majiteľom “.

Na verejný poriadok intenzívnejšie dohliadali pešie hliadky mestskej polície aj v okolí lodného osobného prístavu.

Cyklohliadky mestskej polície pôsobili v Petržalke, najmä na Tyršovom nábreží, na Starom moste a na Petržalskej hrádzi. Ďalej vo Vrakuni, Ružinove a v Podunajských Biskupiciach.

V letnom období sme rozšírili oddychové miesta, na ktorých pôsobia hliadky jazdnej polície. Okrem Železnej studienky, Koliby, chatových a záhradkárskych oblastí Lamača, Devína, Devínskej Novej Vsi a Záhorskej Bystrici, kde pôsobia celoročne, pôsobili mestskí policajti na koňoch aj v Sade Janka Kráľa, na Tyršovom nábreží, na Petržalskej hrádzi a vo Vrakunskom lesoparku.

Mestskí policajti sa počas leta zamerali na oddychové miesta Bratislavčanov ako aj návštevníkov mesta. Intenzívnejšie sme dohliadali na verejný poriadok v pešej zóne Starého Mesta, na Magio pláži, Pláži pod Ufom, na Kolibe, na Železnej studienke, v Sade Janka Kráľa. V blízkosti vodných plôch : Veľký Draždiak, Čunovské jazerá, Štrkovecké jazero, Kuchajda, Vajnorské jazerá.

Od 21. júna do 21. septembra riešili mestskí policajti vyše 18 tisíc udalostí. Intenzívnejšie ako v inom ročnom období sme kontrolovali dodržiavanie záverečných hodín reštauračných zariadení. Od 21. júna do 21. septembra sme zaevidovali 648 priestupkov súvisiacich s nedodržaním prevádzkových hodín. V minulom roku sme v rovnakom období zaznamenali 504 takýchto priestupkov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide teda nárast o takmer 30%. Kontrolovali sme tiež, či majú prevádzky povolenie na exteriérové sedenie. Od 21. júna do 21. septembra sme zaevidovali 20 takýchto priestupkov, v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o nárast o takmer 30%.

Intenzívnejšie ako v iných mesiacoch sme dohliadali aj na dodržiavanie všeobecne záväzného nariadenia o čistote a poriadku a to v denných ako aj v nočných hodinách. Od 21. júna do 21. septembra sme riešili takmer tisíc porušení tohto nariadenia, z toho až tretinu v Starom Meste. Pričom až 80% priestupkov sme riešili vlastnou činnosťou. Iniciatívne sme kontrolovali predovšetkým tie najviac navštevované lokality, pešiu zónu, verejné parky, Medickú záhradu a Kamenné námestie. V prípade naplnenia smetných nádob alebo nečistôt v ich okolí sme okamžite kontaktovali kompetentné úrady.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: “Chceme, aby Bratislava bola bezpečným a čistým mestom. Veríme, že sme našou mierou pomohli k tomu, aby Bratislava zanechala v turistoch, ktorí ju počas leta navštívili, dobrý dojem. Rovnako tiež veríme, že väčšia prítomnosť hliadok mestskej polície na oddychových miestach prispela k pocitu bezpečnosti a spokojnosti Bratislavčanov“.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.9.2016 / 22.9.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.