Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská polícia sa zapája do Európskeho týždňa mobility

Dátum: 14.09.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestská polícia sa zapája do Európskeho týždňa mobility
Mestskí policajti sa intenzívne zapoja do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa bude konať 16.-22. septembra. Denne počas celého týždňa nasadíme cyklohliadky mestskej polície.
 
Mestskí policajti sa intenzívne zapoja do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa bude konať 16.-22. septembra. Denne počas celého týždňa nasadíme cyklohliadky mestskej polície.
 
Tie budú kontrolovať dodržiavanie verejného poriadku ako aj dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky najmä na Viedenskej ceste, Starom moste, Dunajskej ulici, Štúrovej ulici a na Ulici 29 augusta. Mestskí policajti na bicykloch však budú počas Európskeho týždňa mobility pôsobiť aj vo Vrakuni, Ružinove a v Podunajských Biskupiciach. Na Starom moste bude pôsobiť cyklohliadka mestskej polície ako aj pešia hliadka. Z dôvodu zvýšenia bezpečnosti peších aj cyklistov budeme upozorňovať na dodržiavanie dopravného značenia na Starom moste. Mestská polícia totiž v  poslednom období obdržala podnety upozorňujúce na nedodržiavanie dopravného značenia. Upozorňujeme, že cyklisti môžu na prejazd Starým mostom v jednom smere použiť len jednu stranu mosta. Smerom z Petržalky do Starého Mesta smú prechádzať z ich pohľadu po pravej časti mosta v pruhu vyhradenom pre cyklistov a smerom zo Starého Mesta do Petržalky opäť z ich pohľadu po pravej časti mosta ale len v pruhu vyhradenom pre cyklistov. Mestská polícia preto žiada peších aj cyklistov, aby rešpektovali dopravné značenie.

Okrskár v Lamači sa bude prepravovať na elektrobicykli. Okrsková stanica Dúbravka má k dispozícii jeden elektrobicykel, ktorý sme zakúpili v roku 2014.

Počas Európskeho týždňa mobility budeme opätovne  realizovať špeciálnu kontrolu zameranú na to, či vodiči nevyužívajú na prejazd vozidiel jazdné pruhy určené prostriedkom mestskej hromadnej dopravy.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček vydal pokyn, aby počas Európskeho týždňa mobility všetci príslušníci mestskej polície intenzívnejšie dohliadali na to, či vodiči rešpektujú zákaz zastavenia a státia na cestičke pre cyklistov. Od začiatku tohto roka sme zistili 93 priestupkov súvisiacich so státím na cestičke pre cyklistov. V rovnakom období minulého roka sme zistili 43 priestupkov. V porovnaní s minulým rokom tak ide o vyše 100% nárast zistených priestupkov. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „ Tým, ktorí sa zapoja do Európskeho týždňa mobility a budú chcieť využiť ekologickejšiu formu dopravy, či už formou chôdze, bicyklom alebo mestskou hromadnou dopravou, sa budeme v rámci našich možností snažiť vytvoriť čo najlepšie podmienky. Chodníky patria chodcom, cestičky pre cyklistov patria cyklistom, jazdné pruhy vyhradené prostriedkom verejnej dopravy patria autobusom a trolejbusom. Nebudeme tolerovať tých, ktorí to nerešpektujú a svojím správaním ohrozujú bezpečnosť účastníkov cestnej premávky“.

Mestskí policajti počas Európskeho týždňa mobility navštívia s  mobilným dopravným ihriskom  dve základné školy. Deťom zo Starého Mesta bude k dispozícii mobilné dopravné ihrisko na Primaciálnom námestí. Mestskí policajti prostredníctvom mobilného dopravného ihriska učia deti, ako byť bezpečnými účastníkmi cestnej premávky. 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.9.2016 / 14.9.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.